Kultura w Poznaniu

Kalendarium

""

Targi Hobby

2022-10-29 ( sobota ) – 2022-10-30 ( niedziela )
10:00-17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie

W ostatni weekend października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 19. edycja Targów Hobby. Misją Targów HOBBY jest edukacja, poprzez prezentację różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego. Przekrój tematyczny wydarzenia, które co roku gromadzi tysiące młodych ludzi i ich rodziców, jest nieograniczony i stale się poszerza. Wystawę odwiedzą tysiące hobbystów i całe rodziny. Każdy znajdzie na targach coś ciekawego.

Podczas wydarzenia swoje oferty przedstawią marki skierowane m.in. do modelarzy, graczy - zarówno początkujących jak i geeków, miłośników rajdów samochodów RC, osób zainteresowanych szyciem i tańcem, czy fanów klocków LEGO. Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje - pokazy, turnieje, wystawy i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami. Na ekspozycji znajdą się m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak tor dla samochodów RC, makiety kolejek i prezentacje indywidualnych modelarzy czy strefy gier planszowych, LEGO, sportu, tańca czy szycia. Tegoroczne nowości Poznańskie targi co roku rozszerzają swoją tematykę o nowe atrakcje. I tym razem organizatorzy mają w planie sporo nowości.

Uczestnicy będą mogli odwiedzić muzeum komiksu, czy też wziąć udział w warsztatach florystycznych i makramy. Odbędą się także pokazy kowalstwa i kaletnictwa. Na majsterkowiczów czekać będą warsztaty w drewnie. Dla miłośników sztuki kulinarnej przygotowane zostaną pokazy gotowania a dla podróżników kącik podróżniczy. Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu i bushcraftu. Podczas specjalnych prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak stawiać pierwsze kroki w tym zakresie. Miłośnicy strzelania będą mogli skorzystać ze strzelnicy ASG, a także postrzelać z łuku. Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, wykuwania noży i rekonstrukcji historycznych. Całość dopełni kiermasz rozmaitości. Wystawę wzbogacą ekspozycje pasjonatów, którzy pochwalą się swoimi zbiorami, a także podzielą się ze zwiedzającymi wiedzą na temat swojej pasji.

Zobacz https://targihobby.pl/pl