Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice logo Biblioteki Raczyńskich

Październik w Bibliotece Raczyńskich

2022-10-01 ( sobota ) – 2022-10-29 ( sobota )
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19

Pierwszy tydzień października upłynie na bardzo różnorodnych spotkaniach z literaturą. Biblioteka zaprasza na spotkanie z Niną Majewską-Brown  wokół najnowszej książki  "Ocalona z Auschwitz. Pójdę za tobą na koniec świata", mówiącej  o wyborach, miłości i wojennym koszmarze, który zostaje w człowieku i rodzinnych przekazach. Książka powstała we współpracy z Archiwum Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.  O pracy nad powieścią z Autorką porozmawia 3 października o 18.00  Magda Sobczak. Wydawcą książki jest Świat Książki.

Jeśli ktoś zastanawia się, jak żyć i nie zwariować, powinien odwiedzić Bibliotekę 6 października o 18.00, gdy gościć będziemy Katarzynę Miller. Z  psycholożką,  psychoterapeutką, autorką wielu poradników, felietonów i wierszy rozmowę prowadzi Joanna Divina. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Rebis. 

Przedostatnie CZYTATY 8 października o 12.00 dotyczyć będą słuchu. O tym skąd się bierze dźwięk, jak powstaje muzyka i  co może być instrumentem opowiedzą artyści z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu...

Szczegółowy program wydarzeń

opr.sw

Zobacz www.bracz.edu.pl/