Kultura w Poznaniu

Rozmowy

Wyzwolenie jest buntem

O spektaklu "Bur.sa" inspirowanym życiem i twórczością poety Andrzeja Bursy opowiada reżyserka Agata Biziuk. 

Piosenki, które szumią jak morze

Od blisko 20 lat wnosi do Poznania południowy klimat, choć jak twierdzi "wszystko się zmienia". Pochodząca z Hiszpanii aktorka Eva Rufo wystąpi z repertuarem Mercedes Sosy w nadchodzącym tygodniu aż trzy razy.

Nie nawykłam do myśli, że mam czytelnika

Rozmowa z Joanną Żabnicką*, poetką-debiutantką. O wydanym właśnie zbiorze "Ogrodnicy z Marly" opowie w najbliższy wtorek w Zamku, podczas kolejnego spotkania z cyklu "Seryjni poeci". 

Galerie w tkance miasta

O projekcie "Miejskie Galerie UAP" mówi Mateusz Bieczyński, prorektor Uniwersytetu Artystycznego ds. naukowo-badawczych.

Wielopoziomowy dialog z rzeczywistości­ą

O tym czym może być dziś fotografia dokumentalna opowiada Dorota Walentynowicz, kuratorka cyklu wystaw "non-fiction". Ostatnią z nich, podczas której swoje prace pokaże Michał Szlaga, oglądać można od 2 grudnia w Galerii Fotografii pf. 

Nie chodzi o to, żeby wszyscy kochali Szekspira

W grudniu mija pięć lat od Poznańskiego Kongresu Kultury. Czy jest nam w Poznaniu potrzebny nowy kongres, czy można zaszczepić na nasz grunt kilka pomysłów z innych województw i o czym właściwie rozmawiano na październikowym Kongresie Kultury w Warszawie? O tym wszystkim mówi poznański socjolog i badacz kultury Marek Krajewski.

Bajecznie odpowiedzialny

Rozmowa z prof. Jackiem Adamczakiem, laureatem Platynowych Koziołków, jednej z nagród festiwalu Ale Kino!

Uchodźcy ze strachu

Tadeusz Koczanowicz, dramaturg spektaklu "Rozmowy uchodźców", opowiada o pracy nad adaptacją tekstu Bertolta Brechta. Poznańska premiera przedstawienia odbędzie się 30 listopada w Collegium Da Vinci.

Między słowami

Adam Ziajski* opowiada o swoim reżyserskim powrocie. Jego nowy spektakl - "Nie mów nikomu" będzie miał premierę 25 listopada w Scenie Roboczej. 

Mądre, (ale) kino

O Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! opowiadają jego programerzy: Patrycja Rojek, Marta Grzesiuk i Mateusz Celer. Festiwal startuje 27 listopada. 

Utopia jest możliwa

Ben J. Riepe, niemiecki choreograf z Düssseldorfu, opowiada o swoich eksperymentach z głosem, o tym, jak uczynić dźwięk widzialnym i dlaczego powinniśmy się - choć na chwilę - zanurzyć się w cielesno-dźwiękowym krajobrazie jego "Utopii". 

Roztańczyć rodzinne relacje

Mikołaj Maciejewski z Art Stations Foundation opowiada o warsztatach, podczas których rodzice z dziećmi mogą zatańczyć razem i poprzez niecodzienny ruch, doświadczyć łączącej ich bliskiej relacji. Najbliższe - w sobotę w Starym Browarze.

1 39 Strona 40 41 42 43