Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Młodzieży szkół średnich, która publikujesz w sieci albo dopiero zamierzasz! Chcesz aktywnie i dobrze komentować oraz tworzyć rzeczywistość wirtualną? A w przyszłości może zostać dziennikarzem? Jeśli tak, Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na dwudniowe warsztaty online.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Co zyskasz? Dowiesz się, kim tak naprawdę jest dziennikarz i jak wygląda praca w redakcji. Poznasz główne zagadnienia i problemy współczesnego dziennikarstwa. Zaznajomisz się z klasyką gatunków publicystycznych. Dowiesz się, skąd czerpać informacje oraz zdjęcia. Zwiększysz swoją świadomość i sprawność językową. Rozwiniesz warsztat pisarski. Dowiesz się, jak pisać, żeby być widzianym i czytanym w internecie, jak postować, żeby nie żałować (snack content). Poznasz też konstrukcję różnych gatunków prasowych, zasady tytułowania oraz tworzenia leadów.

Podczas warsztatów napiszesz zapowiedź, relację i recenzję (wcześniej oczywiście obejrzysz spektakl), przeprowadzisz wywiad (i nie zapomnisz o autoryzacji!), zweryfikujesz i ocenisz dostępne materiały w internecie albo po prostu uporządkujesz swoją wiedzę zdobytą w szkole (bo może akurat jesteś uczniem klasy o profilu humanistycznym, dziennikarskim albo medialnym?).

Warsztaty online odbędą się w kameralnych, 10-osobowych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego uczestnika i sprawny przebieg zajęć. Poprowadzi je Monika Nawrocka-Leśnik od 2012 roku związana z Wydawnictwem Miejskim Posnania, gdzie obecnie jest redaktorem. Jej teksty ukazywały się m.in. na portalu Dziennik Teatralny oraz Teatralia, obecnie publikuje w miesięczniku IKS, na portalu Kulturapoznan.pl oraz w miesięczniku "Senioralny Poznań".

oprac. A.S.

  • warsztaty dziennikarskie online (Microsoft Teams) dla młodzieży Słowa (nie)przebrane
  • 10 i 11.04, g. 9-14
  • zapisy: slowanieprzebrane@gmail.com
  • wstęp bezpłatny