Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Wymyśl wystawę. Zamek ją zorganizuje

Masz pomysł na oryginalną wystawę fotografii? Teraz możesz go zrealizować. 

Wnętrza Galerii Fotografii pf, fot. CK Zamek
Wnętrza Galerii Fotografii pf, fot. CK Zamek

Centrum Kultury Zamek ogłosiło właśnie konkurs na scenariusz i realizację wystawy (lub cyklu wystaw) w Galerii Fotografii pf.

Konkurs jest dedykowany kuratorom indywidualnym, zespołom kuratorskim, mogą wziąć w nim udział także artyści, krytycy i teoretycy sztuki. Celem konkursu jest przygotowanie scenariusza wystawy lub cyklu wystaw (maksymalnie 5), które będą prezentowane w Galerii Fotografii pf od listopada 2012 do listopada 2013 roku.

"Zależy nam na prezentacji wyrazistych indywidualności artystycznych oraz nowatorskich działań w obszarze polskiej oraz światowej fotografii współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem fotografii artystycznej, eksperymentalnej i dokumentalnej" - piszą w regulaminie organizatorzy. "Obszar tematyczno-problemowy programu ma być poszerzony o wystawę poświęconą historii fotografii (fotografia XIX-wieczna i pierwszej poł. XX wieku). Propozycje wystaw powinny mieć charakter premierowy, wyróżniać się oryginalnością koncepcji i poszukiwaniem nowych punktów widzenia oraz refleksji w obszarze fotografii" - dodają. 
Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 września 2012.

Szczegóły na www.zamek.poznan.pl

S.K.