Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Sztuka z dala od Facebooka

Zmęczeni bezowocnym poszukiwaniem natchnienia w mieście tonącym w upale i kurzu? Zapraszam nad jezioro na wakacyjne warsztaty malarskie.

Warsztaty w ABC Gallery
Warsztaty w ABC Gallery

Theoré-Bürger zauważył niegdyś: "Wyobraźnia nurza się w naturze i czerpie z niej realne formy, by następnie przetwarzać je w nowe alegorie". Przyroda od wieków stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla całej rzeszy artystów. Tych, którzy chcieliby odkryć ją na nowo, zachęcam do wzięcia udziału w wakacyjnych plenerach nad Jeziorem Strzeszyńskim organizowanych przez poznańską ABC Gallery. Właśnie tam pod okiem profesora Uniwersytetu Artystycznego Andrzeja Leśnika oraz absolwentki tej uczelni Katarzyny Jankowiak-Gumnej będzie można rozpocząć przygodę ze sztuką oraz rozwinąć swoje umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. To okazja również do nawiązania ciekawych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach.

- Ośrodek, w którym odbędzie się plener, to miejsce sprzyjające aktywności plastycznej - mówi Katarzyna Jankowiak-Gumna. Piękne krajobrazy, bliskość łąk, lasu, jeziora i plaży zachęcają do pracy oraz relaksu na świeżym powietrzu. Do dyspozycji uczestników pozostaje również dobrze wyposażone studio. - Wakacyjne plenery w ośrodku Strzeszynek wyróżnia indywidualne podejście do każdego z uczestników - dodaje Jankowiak-Gumna. Jako prowadzący wychodzimy z propozycjami tematów, jednak uczestnicy mogą również sami dokonywać wyboru motywów.

Plener z dala od zgiełku miasta i panoszącej się wszędzie wokół kultury facebookowej to doskonała okazja, aby pobyć z własnymi myślami i doznaniami sam na sam. Być może niezdecydowanych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zdołają zachęcić słowa Moneta, który wypowiadając się na temat praktyk plenerowych zauważył: "Choćby się było nie wiem jak odpornym, to, co się widzi i słyszy w Paryżu pochłania całą uwagę. Mój pobyt da przynajmniej jedną korzyść, że to, co zrobię, nie będzie przypominało nikogo innego, będzie po prostu wrażeniem tego, co odczuwam ja sam".

Plenery cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego warto się pośpieszyć. Zostało już zaledwie kilka wolnych miejsc!

Karolina Gumienna

  • Wakacyjne plenery malarskie nad Jeziorem Strzeszyńskim
  • organizator: ABC Gallery
  • termin: 30.07-03.08
  • miejsce: teren Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Strzeszynek
  • koszt: 600 zł
  • plener jest adresowany do młodzieży w wieku 11-15 lat