Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Park (ing) Day na łazarskim skwerze Eki z Małeki

Po raz siódmy w Poznaniu miejsca parkingowe zastąpią uliczne kawiarenki, rośliny, strefy działań twórczych. 21 września parkujemy na łazarskim skwerze Eki z Małeki, gdzie odbędzie się całodzienny piknik. W programie m.in. konsultacje architektoniczne, warsztaty dla dzieci, rzeźba psów dla psów, spacer po dzielnicy, a wieczorem - plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej.

.
fot. materiały Fundacji Malta

Park (ing) Day to uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na całym świecie zamieniają parkingi w przestrzenie aktywności sąsiedzkiej. 21 września na skwerze Eki z Małeki odbędzie się całodzienny piknik (g. 10-19). Na otaczających go miejscach parkingowych i fragmencie jezdni na jeden dzień pojawią się ławki, stoliki, zielone poduchy, donice z roślinami. Uczestnicy będą mogli odpocząć, ale też podyskutować nad przyszłością tego miejsca podczas konsultacji architektonicznych, organizowanych przez Miasto Poznań. W programie również: warsztaty dla dzieci i dorosłych, tworzenie rzeźby psów dla psów, wystawa archiwalnych fotografii dzielnicy, spacer śladami łazarskiego transportu, wycieczki rikszą po dolnym Łazarzu z Rowerowym Poznaniem, działania Otwartej Strefy Kultury.

Na zakończenie zagra Orkiestra Prowincjonalna - literackie teksty w eklektycznej, muzycznej oprawie niecodziennego instrumentarium: od tuby, perkusji, banjolele, trąbki przez śpiew, megafon z jarmarku, dziecięce dzwonki, po tłuczone szkło.

Na skwerze powstanie także strefa kawiarniana stworzona przez łazarskie lokale: Masz Babo Placek, Pączuś i Kawusia, Vege Pizza i Cafe Przymiarka. W menu: pyszne pączki, drożdżówki i ciasta z rodzinnych przepisów, wytrawne tarty i wegetariańska pizza, a także kawa i lemoniada.

oprac. sk

  • Park (ing) Day
  • skwer Eki z Małeki (u zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej)
  • 21.09, g. 10-19
  • wstęp wolny
  • organizator: Fundacja Malta