Kultura w Poznaniu

Varia

opublikowano:

Multiwersum dla graczy

Pamiętacie słynny filmik sprzed 10 lat, w którym nieśmiały okularnik zapytany o plany sylwestrowe odpowiada z dumą - "będę grał w grę!"? Hobby, które kiedyś kojarzyło się z niezdrowym nawykiem, wyewoluowało w wielką, pełną zaskoczeń przygodę, która wciąga coraz więcej osób. Dowody zobaczymy na tegorocznym Poznań Game Arena.

/ - grafika artykułu
Poznan Game Arena 2021, fot. Poznań Game Arena

To już 14. edycja PGA, która przez te wszystkie lata rozrosła się niewyobrażalnie i stała największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku miłośnicy gier i nowinek technologicznych mogą liczyć na pokazy premierowe, spotkania z twórcami gier oraz youtuberami gamingowymi, turnieje e-aportowe, strefę cosplay oraz, co dla wielu najważniejsze, bardzo szeroką ofertę od wystawców. Co czeka na uczestników tym razem?

Jeden ze sponsorów PGA - Inea - przygotował liczne atrakcje wokół simracingu, czyli wirtualnych wyścigów samochodowych na sprzęcie najnowszej generacji. Miłośnicy takich gier korzystają nie tylko z najnowocześniejszych komputerów, ale także ze specjalnych kierownic i kokpitów, które idealnie symulują ekstremalnie szybką jazdę. Goście odwiedzający stanowisko Inei nie tylko będą mogli sami przetestować simracing, ale także spotkać się z mistrzami w tej dziedzinie i, po wysłuchaniu ich porad, wziąć udział w wirtualnych wyścigach.

W strefie Rockstar Energy Drink znajdziemy z kolei gry lifestylowe, a na stoisku Game Expert przetestujemy m.in. symulator latania oraz najnowsze konsole do gier. Tegoroczny partner technologiczny - Genesis - zaprasza zainteresowanych nowinkami technologicznymi. Każdy chętny przetestuje tam najnowsze zestawy słuchawkowe, okulary, klawiatury czy akcesoria do gier.  

Sporym wydarzeniem PGA będzie z pewnością przedpremierowy pokaz wyczekiwanej gry Skull and bones - produkcji francuskiego Ubisoftu, która już teraz pobudza wyobraźnię obietnicą wcielenia się w pirata, brania udziału w abordażach i bitwach morskich i żeglowania po szerokich przestworzach oceanów, gdzie czekają morskie bestie oraz upiorne tajemnice. Na PGA nareszcie poznamy szczegóły dotyczące gry, trzymane w ścisłej tajemnicy aż do dnia pokazów.

Atrakcji nie zabraknie także w Strefie Cosplay, która co roku przyciąga utalentowanych ludzi, którzy uczynili sposób na życie z pasji do przebierania się za swoich ulubionych bohaterów. Na Cosplay Show wystąpi 20 finalistów, ale zwycięzca konkursu będzie tylko jeden.

Stałym punktem programu Poznań Game Arena jest strefa gier indie. Tutaj można pograć w najnowsze lub najbardziej kultowe tytuły, ale także porozmawiać z ich twórcami. PGA nie może się obyć także bez widowiskowych wydarzeń towarzyszących - w tym roku będzie to Epic Game Music, czyli koncert łączący w sobie performance oraz symfoniczno-rockowy show. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata oraz Chór Akademicki UAM, prowadzony przez Beatę Bielską. To wydarzenie będzie biletowane niezależnie od PGA.

Izabela Zagdan

  • Poznań Game Arena
  • 7-9.10
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie
  • bilety: 39-140 zł

@ Wydawnictwo Miejskie Posnania 2022