Kultura Poznań.pl

Varia

opublikowano:

Casting na chórzystów

Poznański Chór Kameralny rozpoczyna przesłuchania nowych chórzystów. Masz jeszcze chwilę, by się zgłosić.

W repertuarze chóru przeważa muzyka współczesnych kompozytorów, fot. materiały prasowe - grafika artykułu
W repertuarze chóru przeważa muzyka współczesnych kompozytorów, fot. materiały prasowe

Nie tak dawno wystąpili na festiwalu Transatlantyk - podczas koncertu muzyki wybitnego kompozytora Marka Ishama. Koncertują coraz więcej, nagrywają płyty, zdobywają nagrody. I właśnie szukają nowych chórzystów. Jeśli chciałbyś/chciałabyś śpiewać w Poznańskim Chórze Kameralnym pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego - do 30 września musisz zgłosić swój udział w przesłuchaniach, mailowo na adres: info@poznanskichorkameralny.com lub telefonicznie (+48 662 422 102). Spotkania dyrygenta z kandydatami odbędą się w dniach 1-5 października.

Zespół powstał w styczniu 2005 r. Założył go Bartosz Michałowski - wieloletni asystent legendy poznańskiej chóralistyki, prof. Stefana Stuligrosza. W kolejnych latach zespół zdobywał nagrody na uznanych międzynarodowych konkursach. W maju 2011 r. jako pierwszy z polskich chórów wystąpił z legendarnym zespołem Concerto Koln.

W repertuarze Poznańskiego Chóru Kameralnego przeważa muzyka współczesnych kompozytorów, ale nie uciekają przed wykonaniami kompozycji renesansowych czy romantycznych. Biorą też udział w projektach specjalnych, m.in. w nagraniu płyty z legendarnym zespołem rockowym na płycie "Dżem Symfonicznie".

S.K.