Kultura w Poznaniu

Varia

opublikowano:

Bajka łączy pokolenia

Dla dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów odbędzie się pierwszy Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué w Poznaniu. Cel - kształtowanie dialogu międzypokoleniowego, zgodnie z hasłem przewodnim wszystkich festiwalowych wydarzeń - "Bajka łączy pokolenia".

. - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

Od 15 do 18 czerwca Festiwal Bajek, organizowany przez Teatr Cortiqué we współpracy z Teatrem Wielkim oraz Teatrem Animacji, wyjdzie poza teatralne sale i wkroczą w przestrzeń miejską.

Festiwal rozpocznie Parada Bajkowych Postaci złożona z przebranych za bajkowych bohaterów uczniów poznańskich szkół, przy wtórze Orkiestry Vivat!, która rozpocznie się w Starym Browarze, a zakończy w Bibliotece Raczyńskich wspólnym czytaniem bajek. Wystawionych zostanie sześć spektakli: "Tropem Białej Sowy" oraz premierowy "Naturalion dookoła Świata" Teatru Cortiqué, "Opowieści z Niepamięci" Teatru Animacji, "Kto się boi wysokiego C" oraz "Bajka baletowo" Teatru Wielkiego, "Bajka o szczęściu" TeatRyle oraz dwa koncerty: "Bajka Symfonicznie" Sinfonietta Polonia i koncert zespołu Studio Accantus.

Prócz tego opowiadanie bajek przez bajarzy z Karawany Opowieści, dwa mini-spektakle lalkowe Łukasza Puczki oraz cztery warsztaty tematyczne - m.in. z czytającą bajki Anną Seniuk. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na najlepszy kostium bajkowej postaci.

oprac. as