Kultura w Poznaniu

Varia

5 urodziny Mostu Jordana

Pięć lat temu Ostrów Tumski i Śródka znowu zostały połączone. Szykuje się urodzinowe przyjęcie z tortem, muzyką i niespodziankami.

Porządek musi być

Portret Honzy Zamojskiego - współorganizatora festiwalu "Rookie", który 6 grudnia rozpoczyna się w Poznaniu.

Poznańskie Dni Fantastyki

Każdy kto czyta literaturę fantastyczną, gra w RPG, uwielbia gry planszowe i chce poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, powinien wziąć udział w tym wydarzeniu.

Czy wszystko już było?

O powtórzeniach i zapożyczeniach w sztuce rozmawiać będą uczestnicy konferencji organizowanej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

W krainie Celtów

W tym roku już po raz 19. Poznań zamieni się na dwa tygodnie w krainę Celtów.

Emocje w przestrzeni publicznej

Czasem cieszy, innym razem szokuje i obraża, ale często prowokuje do myślenia. Na dyskusję o tym, dlaczego sztuka w przestrzeni publicznej wywołuje tak wiele emocji, zaprasza w czwartek 15.11 Galeria Miejska Arsenał.

Katedra - historia poprawiona

W czwartek 15 lutego 1945 r. o godz. 17 rozległy się dwa krótkie wystrzały pobliskiej artylerii i niebawem cała katedra... stanęła w płomieniach.

Wilhelmi jak żywy

Najpierw była tablica pamiątkowa, później skwer jego imienia, a teraz na skwerze stanął pomnik Romana Wilhelmiego. Jeden z najwybitniejszych aktorów, związany z Poznaniem, doczekał się upamiętnienia na miarę swojego talentu.

O sztuce i ewolucji technoetycznej

Profesor Roy Ascott, światowej sławy artysta-badacz, 10 listopada będzie gościł w Poznaniu. Wygłosi otwarty dla wszystkich wykład, który będzie tłumaczony na język polski.

Zaczarowany świat do odkrycia

Już po raz 12. Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN przygotowały dla gimnazjalistów Miejską Straż Wyobraźni. 

Wartości i niedoskonałości drugiego obiegu

Poradnik "Mały konspirator", świąteczne kartki pełne politycznych aluzji, twórczość Miłosza, Herberta czy Hłaski w wydaniach z drugiego obiegu - te i inne eksponaty można oglądać w hallu Collegium Maius UAM. A to dopiero początek listopadowych spotkań z kulturą niezależną.

11 listopada na ludowo

Nie wiem, czy jest jakieś inne społeczeństwo, które potrafi cieszyć się w tak przygnębiający sposób, jak my w Polsce w rocznicę odzyskania niepodległości. Całe szczęście 11 listopada wypada również świętego Marcina.

Rogal - bohater z pierwszych stron gazet

Wypełniony nadzieniem z białego maku Marciński rogal to zdecydowanie najsłodszy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania. Prawdziwy król 11-listopadowego świętowania.


Dylematy industrialnego imperium

Polską Łódź i amerykańskie Detroit dzieli ocean, jednak łączy więcej niż mogłoby się wydawać... Wokół tych miast toczyć się będzie pierwsze spotkanie nowego cyklu - "Projektor Miejski", na które zaprasza Kolektyw 1 A.

Wielki powrót PGA

Po trzech latach z warszawskiej emigracji targi PGA wracają w wielkim stylu. Będzie zjazd twórców gier, najmocniejsze laptopy na rynku i nieprzebrane ilości gier i turniejów.

Zbrodnia i kara w krainie szczęśliwości

Norwegia uważana jest za oazę spokoju w Europie, norweskie kryminały pokazują, że może mieć też inną twarz. Czy to tylko literacka fikcja? Okaże się podczas spotkania, na które 19 października zaprasza Kluboksięgarnia Głośna.

1 37 Strona 38 39 40 41