Wszystko za sprawą niezwykłego festiwalu, który z pewnością zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych. Jest tylko jeden warunek - trzeba umieć słuchać...
"Zapraszamy na pierwszy poznański Festiwal Opowieści, pełen historii niezwykłej urody opowiadanych przez opowiadaczki i opowiadaczy z Polski i Meksyku. Opowieściom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo" - zachęcają organizatorzy, Stowarzyszenie Jeden Świat i Fundacja LuxSfera. Idea wydarzenia opiera się na przeżywającej renesans sztuce opowiadania, którą w Poznaniu propaguje grupa Baśnie Właśnie. Nieprzypadkowo więc jednym z narratorów wydarzenia będzie jeden z jej założycieli, Szymon Góralczyk, który drugiego dnia wspólnie z Krystyną Adamczak zaprezentuje Opowieści papugi. Z kolei Baśnie Właśnie już pierwszego dnia wrócą do korzeni, przypominając sylwetki legendarnych zbieraczy historii, m.in. Oskara Kolberga.
Nie zabraknie również wątków z nieco cieplejszych stron świata. Opowieści z odzysku Daniela Gutiérreza Sáncheza (Meksyk) i Anety Cruz-Kąciak to widowisko w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski, które otworzy festiwal. Zamknie go natomiast Rayuela na podstawie tekstów Julia Cortazara, opowiadane przez Evę Rufo.
Bezpłatne wejściówki dostępne są w Biurze Obsługi Widzów Teatru Polskiego w Poznaniu. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Festiwal jest realizowany w ramach projektu E-Motive. Na styku światów, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Unii Europejskiej.
Anna Solak
- Festiwal Opowieści
- Teatr Polski - Malarnia
- 10-11.12
- szczegóły na www.festiwalopowiesci.pl