Spotkanie pt. "Communication and Design in Switzerland. An introspective journey by Bruno Monguzzi" odbędzie się w piątek, 5 kwietnia o g. 16 w Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Bruno Monguzzi jest projektantem i typografem, autorem plakatów, katalogów i książek, wykładowcą projektowania typograficznego i psychologii percepcji, związany z wieloma uczelniami w USA i Europie. Jest autorem m.in. pawilonów na Expo 67 w Montrealu, systemu identyfikacji dla Musée d'Orsay w Paryżu oraz Museo Cantonale d'Arte w Lugano. W 1994 r. otrzymał tytuł najlepszego szwajcarskiego typografa.
Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie plakatów innego Szwajcara - Ralpha Schraivogela. To laureat Nagrody im. Jana Lenicy. Od 2001 r. poznańskie muzeum wyróżnia tą nagrodą wybitne osobowości w dziedzinie plakatu. Wystawa Ralpha Schraivogela prezentuje wszystkie najważniejsze plakaty szwajcarskiego grafika w oryginalnych sitodrukowych wydaniach. Zdecydowaną część wystawy stanowią plakaty, które pozostają w stałej kolekcji poznańskiego muzeum. Kilka zostało wypożyczonych od artysty. Wystawę można oglądać do 19 maja w Muzeum Narodowym.
ng, sk
- spotkanie z Bruno Monguzzim pt. "Communication and Design in Switzerland. An introspective journey by Bruno Monguzzi"
- Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Malarstwa i Rzeźby (Al. Marcinkowskiego 9)
- 5.04, g. 16
- wstęp wolny