Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Nadwarciański szyk

Zagubionych w gąszczu modowej dżungli oraz tych, którzy są na bieżąco z najnowszymi trendami zachęcam do niedzielnego spaceru nad Wartą.

fot. materiały organizatorów - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

W drugiej dekadzie XXI wieku nie wystarczy być modnym. Trzeba mieć "to coś", co wyróżni nas z tłumu i przyciągnie uwagę przechodniów. Estetyzacja coraz silniej wkracza w nasze życie. Kreujemy siebie poprzez ubrania i wystrój domów. Codzienność zmienia się w ciąg coraz uważniej skomponowanych obrazów, a my funkcjonujemy zgodnie z zasadą: "Powiedz mi, co nosisz i jak wygląda twoje mieszkanie, a powiem ci, kim jesteś".

Co powinno znaleźć się w naszych szafach i domach w drugiej połowie 2012 roku? Warto to sprawdzić podczas drugiego "Bazaru mody i designu" organizowanego w niedzielę w KontenerArt. Młodzi twórcy (m.in. Odio Tees, Mozcau, Mag Pie, MiszkoMaszko, Entala, My Bag, Brosherry, Friform, Reloved) wystawią swoje ubrania, dodatki, gadżety, obrazy, meble oraz rękodzieło. W ciągu ośmiu godzin będzie można zapoznać się z projektami Made in Poland oraz osobiście porozmawiać z ich autorami.

"Bazar mody i designu" organizowany z ramach Tymczasowej Akcji Modowej jest drugim po Warszawie miejscem, gdzie został otwarty TFH Tymczasowy Butik. Można w nim nabyć ubrania i dodatki ponad piętnastu różnych marek, m.in. Bola, She/s a Riot, Odio Tees, Madox, Tideland, Hazz, Mozcau, Pure by Aga Paul. Coraz popularniejsze sklepy tymczasowe, nazywane również pop-up shops mają na celu przekazywanie obowiązujących trendów w modzie, wzornictwie lub sztuce.

"Bazar mody i designu" to doskonała okazja nie tylko na odświeżenie szafy, ale również na poszukiwanie modowych i designerskich inspiracji, a przede wszystkim własnego stylu, bo jak mawiała rewolucjonistka paryskich wybiegów Coco Chanel "Moda przemija, styl pozostaje".

Karolina Gumienna

  • Bazar mody i designu #2
  • KontenerArt - Chwaliszewo nad Wartą
  • 22.07 (niedziela) g. 12-20
  • wstęp wolny