Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

"Matka" w wersji online

Teatr Nowy dołącza do poznańskich instytucji kultury, które poszerzają swój repertuar internetowy. Tym samym już w najbliższy weekend (22-24.01) będzie można obejrzeć głośną jesienną premierę - Matkę - nie wychodząc z domu.

. - grafika artykułu
fot. Monika Stolarska

Matka na podstawie dramatów Witkacego, zaadaptowana przez Radka Stępnia, na deski Teatru Nowego trafiła we wrześniu minionego roku, tuż przed ponownym, jesiennym lockdownem kultury. Nie każdy zdążył obejrzeć spektakl na żywo, a warto, bo występują w nim tacy aktorzy jak chociażby Mariusz Zaniewski, Aleksander Machalica, Edyta Łukaszewska czy Antonina Choroszy w roli głównej.

- "Matka - tradycyjnie niesmaczna sztuka Witkacego - w nieprzesadzonej, a po klasycznemu pięknej i czystej, acz lekko buduarowej interpretacji Radka Stępnia jest satysfakcjonującą produkcją Teatru Nowego. To spektakl dość surowy i po ludzku wyborny w swej trzeźwej zachowawczości" - tak w swojej recenzji pisał Marek Bochniarz.

Premiera online Matki to także pocieszenie dla widzów, którzy wyczekiwali innej nowości od Teatru Nowego - Czerwonych nosów Petera Barnesa w reżyserii Jana Klaty. Spektakl, z powodu kolejnego lockdownu kultury musiał zostać odwołany. - I choć zdajemy sobie sprawę, że musimy nasz plan zmodyfikować, a znaki zapytania dotyczące przyszłości instytucji kultury nie pozwalają nam wyznaczyć konkretnej daty, zapraszamy i tak. Na premierę, w najbliższym możliwym terminie. I do śledzenia informacji o tym, jak się do niej przygotowujemy, w naszych mediach społecznościowych - informują gospodarze Teatru.

oprac. red.

  • Matka
  • reż. Radek Stępień
  • 22-24.01
  • Teatr Nowy online
  • bilety: 20 zł