Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Letnie kino plenerowe

Przez całe wakacje poznaniacy mogą brać udział w bezpłatnych seansach filmowych na świeżym powietrzu. Pokazy kina plenerowego realizowane przez Ferment Kolektiv w kilku lokalizacjach pozwolą obejrzeć najlepsze kinowe hity ostatnich lat!

Przed dużym ekranem, na leżakach, siedzi para starszych osób. Fotografia została zrobiona od tyłu, widać zatem czubki ich głów oraz miękkie tyły leżaków. - grafika artykułu
fot. Lato z Estradą

Kino pod chmurką na stałe zagościło już w wakacyjnej ofercie miasta. Tegoroczny program jest bogaty w różnorodne propozycje, zarówno te najnowsze, jak i klasyczne, które z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Nie tylko filmy, ale i atmosfera letnich wieczorów sprawia, że seanse plenerowe przyciągają coraz większą liczbę miłośników dużego ekranu.

Galeria Posnania zaprasza na wspólne filmowe wieczory w każdą środę aż do końca wakacji. Seanse odbywają się przy fontannie, obok wejścia do Food Fyrtla. Plac Kolegiacki i jego Wolny Dziedziniec stanie się centrum filmowego relaksu od 5 lipca. Co piątek Urząd Miasta organizuje pokazy głośnych hitów ostatnich lat, takich jak: Najgorszy człowiek na świecie (5.07, g. 22), Joker (12.07, g. 22), Barbie (19.07, g. 21.30) i Strefa interesów (30.08, g. 21.30).

Poznaniacy, którzy szukają okazji do integracji z sąsiadami, na swoim fyrtlu, mogą się z kolei wybrać na filmy organizowane w ramach Lata z Estradą. Seanse na świeżym powietrzu to w tym roku propozycja dla mieszkańców Naramowic, Piątkowa, Łazarza, Żegrza i Ławicy. Estrada zaprasza m.in. na filmy Parasite, Kłamstewko i Poprzednie życie.

Szczegółowy harmonogram pokazów jest publikowany co poniedziałek na Facebooku Ferment Kolektiv. Można tam znaleźć dokładne daty, godziny oraz tytuły filmów prezentowanych w poszczególnych lokalizacjach.

oprac. red.

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2024