Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Kup sobie cytat

"Ciemno wszędzie głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?". Jak to co będzie? Będzie koszulka z Mickiewiczem!

fot. Daria Mielcarzewicz - grafika artykułu
fot. Daria Mielcarzewicz

... a także torby, zapalniczki, domino, kubki, cukierki i całe mnóstwo innych gadżetów. Nie pasuje Mickiewicz? Może być Gombrowicz ze swoimi miętusami, Nietzsche i wielu innych. Wielbiciele literatury, którym książka nie wystarcza, od teraz mają w Poznaniu swój sklep: Sklep z cytatami.

- Najpierw pojawił się pomysł stworzenia grafik z sylwetkami słynnych postaci i cytatami z ich twórczości, zupełnie nie z myślą o tym, że to finalnie przeistoczy się w serię "Oni mówią, Daria rysuje", a potem w sklep - mówi Daria Mielcarzewicz, autorka projektów ze Sklepu z cytatami. - Pomysł został dobrze odebrany, najpierw projekty były tylko na koszulkach i torbach, aż powstała cała kolekcja przeróżnych przedmiotów - wyjaśnia. Charakterystyczne czarno-białe, odręczne grafiki z cytatami ilustrowały też artykuł Antoniego Szczucińskiego we wrześniowym numerze IKS-a.

Sklep z cytatami z pełnym asortymentem wystartował na początku grudnia przy ul. Kościuszki. Jest Mickiewicz, Słowacki, Dostojewski, Sontag, Kafka, Nietzsche, Witkacy, Woolf i cała masa słynnych twarzy, spoglądających z puzzli, koszulek, toreb, plakatów, kubków, zapalniczek, notatników, papierośnic czy kalendarzy. A jeśli komuś i to mało - może kupić landrynki z Nie Byle Kim: Miętusy Gombrowicza, Nadcurkierki Nietzschego albo całą puszkę krówek z Janem Kochanowskim. A jeśli wśród słynnych postaci brakuje Twojego ulubionego pisarza, filozofa czy twórcy - wystarczy zagadnąć w tej sprawie samą autorkę serii, najlepiej zaglądając do Sklepu z cytatami.

Jan Gładysiak

  • Sklep z cytatami
  • ul. Kościuszki 71/73
  • godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, g. 10-18, sobota, g. 10-14