Komunikaty

pagina

Aktualności

Pominąłeś menu

menu

"Baranek", "Lewe Lewe Loff" czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" to tylko kilka tytułów w dorobku zespołu Kult. Weterani polskiej sceny rockowej zagrają 10 listopada na terenie MTP.

. - grafika artykułu
Fot. materiały organizatorów

Grupy Kazika Staszewskiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół koncertuje od ponad 30 lat i od początku swojej kariery związany jest z akademicką publiką. Występuje m.in. w klubach studenckich, uczestniczy w juwenaliach. - Skład audytorium nie jest jednak dla mnie priorytetem. Dzielę koncerty na udane i nieudane. Czy lubię grać dla braci studenckiej? Pewnie, że tak! Studenciaki się bawią, a my razem z nimi - wyjaśniał lider zespołu w rozmowie z Błażejem Popławskim dla "Kultury liberalnej".

Dziś utworów Kultu słuchają przynajmniej dwa pokolenia fanów - rówieśnicy Kazika, kiedyś rozpolitykowane młodzieniaszki, które muzyką chciały zaspokoić głód zakazanej kultury, a także często ich dzieci.

Zespół ma na swoim koncie 14 albumów studyjnych i dwa koncertowe. Jego ostatnie wydawnictwo - "Prosto" z 2013 roku uzyskało status platynowej płyty.  

Monika Nawrocka-Leśnik

  • koncert Kultu
  • Hala nr 2 MTP
  • 10.11, g. 20 (wejście od g. 18)
  • bilety: 55 i 60 zł