Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Konkurs dla młodych twórców

Portal młodych twórców Gallery Store we współpracy z Mediations Biennale 2012 zapraszają młodych artystów do udziału w konkursie "Untouchable".

Konkurs dla młodych twórców - grafika artykułu
Konkurs dla młodych twórców

Organizatorzy konkursu chcą wzmacniać pozycję sztuki współczesnej w świadomości odbiorców i na rynku sztuki. Temat konkursu nie zamyka się do jednej kategorii doznań. Untouchable jest rozumiane raczej, jako proces tego, co nas otacza, nieuchwytnych skrajności, zarówno tych postrzeganych w kontaktach międzyludzkich, różnicach społecznych czy kulturowych jak i jednostkowego doświadczenia świata.

Laureat konkursu oraz osoby wyróżnione obok nagród pieniężnych wezmą udział w wystawie pokonkursowej w trakcie trwania Mediations Biennale w Poznaniu. To niewątpliwa okazja by swoją twórczość zaprezentować gościom przybyłym z całego świata na ten jeden z najważniejszych festiwali sztuki współczesnej w Polsce.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów oraz wszystkich artystów wyrażających się we współczesnym języku sztuki.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone maksymalnie trzy prace w następujących dziedzinach sztuk plastycznych: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, rzemiosło artystyczne, wzornictwo, instalacja oraz techniki mieszane przy czym pod określeniem "techniki mieszane" rozumie się prace będące połączeniem dwóch lub kilku elementów z wyżej wymienionych dziedzin sztuk plastycznych.

Prace należy nadesłać na portal Gallery Store: www.gallerystore.pl najpóźniej do 25 sierpnia 2012 roku. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@gallerystore.pl

Nagrody

I miejsce: 5000 zł, prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale, zaproszenie do udziału w jednym z przyszłych przedsięwzięć Fundacji Mediations Biennale

II miejsce: 3000 zł, prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

III miejsce: 1000 zł, prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

Wyróżnione prace: prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

Nagroda Internautów: Tablet marki Samsung, prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale