Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Konkurs 30/30 - ostatnia szansa na zgłoszenia!

W poniedziałek 15 lutego ruszyła kolejna edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2020 roku.

. - grafika artykułu
Ubiegłoroczna zwycięska okładka formacji Enchanted Hunters "Dwunasty dom", projekt Tomasza Dubiela. Fot. materiały prasowe

Najlepsze projekty minionego roku zostaną pokazane latem na wystawie pokonkursowej w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. W czasie wernisażu wystawy organizatorzy ogłoszą nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury konkursu, przyznając trzy nagrody główne oraz Nagrodę im. Rosława Szaybo. Ogólna pula nagród wyniesie 15 tys. złotych, przy czym laureat pierwszej nagrody otrzyma 5 tys. złotych. Nowością tegorocznej odsłony konkursu będzie dodatkowa nagroda specjalna za edytorstwo, czyli wysoki poziom edytorski okładek. Pozwoli ona na dostrzeżenie i docenienie staranności, z jaką wydrukowano i wyprodukowano okładkę.

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego pomysłodawcą był nieżyjący już, znakomity polski grafik Rosław Szaybo. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swą główną ideę zrodzoną z niezwykle szlachetnego podejścia Szaybo do projektowania graficznego i współpracy z partnerami: m.in. muzykami. Kryteriami oceny okładek będą zatem m.in. walory artystyczne okładki, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną.

Na zgłoszenia organizatorzy czekać będą do 11 kwietnia. Wszystkie, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury, które swoje prace zakończy do 31 maja. Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń jest dostępny na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania: wm.poznan.pl.

kk

Załączniki