Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Do wszystkich miłośników książek!

Organizatorzy Poznańskich Targów Książki, które odbędą się między 6 i 8 marca 2020 r. na terenie MTP, ogłaszają konkurs literacki dla młodych Czytelników, a także zapraszają twórców ilustracji i grafików książkowych do udziału w Salonie Ilustratorów.

.
Poznańskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 r.

"Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców" - piszą organizatorzy, zachęcając do udziału w tegorocznej wystawie, która od samego początku towarzyszy Poznańskim Targom Książki (dawnym Poznańskim Spotkaniom Targowym).

Wystawę Salon Ilustratorów przygotuje Karolina Szotkiewicz z Działu Wystaw CK Zamek. To do niej można zgłaszać chęć udziału w wystawie oraz przesyłać swoje prace (do 6 stycznia 2020 r., tel. 61 64 65 209, kom. 500 695 749, e-mail: k.szotkiewicz@ckzamek.pl).

Obok wystawy Salon Ilustratorów w czasie Targów odbędzie się również prezentacja poświęcona ilustratorskiej twórczości Janusza Grabiańskiego, zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji, a także wystawy polskiej i czeskiej Sekcji IBBY.

Młodszych miłośników książek - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - organizatorzy PTK zapraszają do udziału w konkursie literackim "Mój Nobel". W roku, w który polska autorka Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla chcą ich namówić i zaprosić do literackiej zabawy: "Wyobraźcie sobie, że jesteście takim noblowskim jednoosobowym jury. Że macie prawo kogoś nadzwyczajnego nagrodzić, przyznać taką własną Nagrodę Nobla. Tylko musicie tę waszą decyzję uzasadnić: dlaczego wybraliście tego właśnie pisarza; co napisał, i co - waszym zdaniem - w  jego twórczości jest takie ważne? co Was wzruszyło, przykuło waszą uwagę? dlaczego?" - tłumaczą tegoroczne hasło konkursu.

Prace (do 2 stron formatu A4) można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. na adres: Wydawnictwo Miejskie Posnania, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań, z dopiskiem na kopercie: Konkurs "Mój Nobel". Zwycięzców poznamy podczas tegorocznych Poznańskich Targów Książki.

sk

  • XIX Poznańskie Targi Książki
  • MTP
  • 6-8.03.2020