Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Dni Dziecka w Teatrze Ósmego Dnia

1 czerwca, a więc w  święto każdego dziecka, rusza cykl Dni Dziecka w Teatrze Ósmego Dnia. - Mamy powody by ten dzień świętować i każdy poniedziałek czerwca poświęcić dzieciom - tłumaczą jego twórcy.

.
fot. Renata Stolarska

Ideę najlepiej wyjaśnia Janusz Stolarski - twórca cyklu: "Na początku marca w Teatrze Ósmego Dnia rozpocząłem pracę z dziecięcą grupą warsztatowo-teatralną. Teatr i praca nad spektaklem miały być pretekstem do spotkań, podczas których poszukiwać mieliśmy odpowiedzi na pytania o świat, los, człowieka, sens życia. Parafrazując słowa Krystyny Starczewskiej - warsztaty miały służyć dzieciom. Stworzyć warunki, które pozwoliłyby rozwijać zainteresowania i odkrywać ich uzdolnienia. Uczyć samodzielnego i krytycznego myślenia. Uczyć współpracy. Dawać szansę na współodpowiedzialność za projekty, które się tworzy z innymi. Pandemia naszą pacę przerwała. Ale nie na zawsze. Czekając na możliwość podjęcia naszej wspólnej przygody z teatrem na deskach prawdziwego teatru, dedykujemy Wam drogie teatralne adeptki i adepci, ten żartobliwy cykl adaptacji "scenicznych" bajek i powiastek Stanisława Jachowicza, z których wiele na pewno dobrze znacie. Zapraszam Was do ich współtworzenia."

Dedykowane dzieciom filmy z bajkami utrzymane będą w różnych stylistykach i konwencjach. Projekcja online co poniedziałek o godzinie 19 tutaj.

oprac. as