Kultura w Poznaniu

Aktualności

Pop na MTP, rock w Arenie

Już dziś w targowej "dwójce" wystąpi brytyjska wokalistka Jessie Ware, nazywana "nową Sade". W Arenie będzie znacznie ostrzej: rusza pierwsza edycja poznańskiego Lux Festivalu.

CYRYL zatrudnia

Projekt dygitalizacyjny CYRYL, któremu lideruje Wydawnictwo Miejskie Posnania, nabiera rozpędu. Jeżeli ktoś chce przy nim pracować, to teraz ma okazję być zatrudnionym.

Człowiek - maszyna - Kraftwerk

Festiwal Malta rozpieszcza Poznań gwiazdami z najwyższej półki. Tak będzie też w 2013 roku, przyszłoroczny idiom człowiek-maszyna swoimi dźwiękami wypełni Kraftwerk. Prawdziwa legenda i giganci muzyki elektronicznej.

Chóry rządzą!

W Poznaniu po raz dziesiąty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Chórów Chłopięcych. Między 20 a 25 listopada chóry rządzą miastem!

Rozmowy o twórczości

Już w najbliższy piątek, 16 listopada o godz. 17, w Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się Sesja Krytyczna z gośćmi jesiennej edycji Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych w Poznaniu.

Jesienne impresje Amadeusa

Dobra wiadomość dla poznańskiej publiczności: już w najbliższą niedzielę w Auli UAM wystąpi Orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal z gościnnym udziałem flecisty, Łukasza Długosza.  

Ósemki świętują

Co? Jubileusz 20-lecia siedziby przy ul. Ratajczaka 44. Przypomną w tym czasie najważniejsze wątki swojej działalności.

Dobry duch Buena Vista Social Club

Na Kubie jest gwiazdą od 60 lat. W Polsce po raz pierwszy wystąpiła w 1967 r. - na festiwalu w Sopocie reprezentowała swój kraj. W poniedziałek Omara Portuondo - legenda formacji Buena Vista Social Club - wystąpi w Poznaniu.

Platynowe Koziołki dla Wajdy i Wilkosza

Nagrodę specjalną 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! otrzymają w tym roku: reżyser Andrzej Wajda i Tadeusz Wilkosz, twórca m.in. słynnej animacji "Miś Coralgol".

Sztuka w hali odlotów

Przybywa nam rzeźb w przestrzeni miasta! Kolejna odsłonięta zostanie w najbliższą sobotę, 10 listopada, na terenie Portu Lotniczego Ławica.

Kult w targowej "dwójce"

W kolejnej odsłonie cyklu Koncertowa Jesień wystąpi zespół Kult. Już 11 listopada będzie go można posłuchać w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Bity zdolne zburzyć metropolię

Nieprzeciętne połączenie postapokaliptycznego klimatu i połamanych rytmów z klubowymi bitami czeka nas w najbliższą sobotę w klubie Eskulap. O północy na scenie pojawi się Kode9 - gwiazda klubowej sceny.

Ten kwiecień trwa wiecznie

Dramat "Wieczny kwiecień", który w najbliższą sobotę zobaczymy na deskach Teatru Polskiego, zwyciężył w tegorocznym konkursie "Metafory Rzeczywistości".

CK Zamek z nowym logo i pocztówkomatem

Jubileusz 50 - lecia Centrum Kultury Zamek trwa. Wprawdzie wisienką na jubileuszowym torcie będzie otwarcie kompleksu Sali Wielkiej po przebudowie, to Jubilat chce być już na to gotowy i zafundował sobie nowy znak graficzny, czyli logotyp. Pojawił się też pierwszy w Poznaniu pocztówkomat.

Klocki know-how

Co można zrobić z klocków lego? Statki piratów, średniowieczne zamki, samoloty, samochody, Stary Rynek, Arkadia, wieżowce Alfy. Wieżowce Alfy, Stary Rynek i Arkadia? Owszem, ale te ostatnie potrafi złożyć tylko Mateusz Kamil Roszak.  Na spotkaniu w Salonie Posnania będzie można zapytać go, jak to robi. Dowiecie też się kim jest Georg.

1 183 Strona 184 185