Kultura w Poznaniu

Aktualności

Wyrecytuj bajkę

IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta ogłasza konkurs recytatorski.

Dni Gruzińskie w Poznaniu

Jeżeli chcesz poczuć wyjątkowy klimat Gruzji, degustując wino, dyskutując o zabytkach czy słuchając tradycyjnej muzyki to masz okazję wziąć udział w Dniach Gruzińskich, które odbędą się w Poznaniu od 24 do 26 listopada.

Zagrają Łąki Łan

Kapela Łąki Łan od początku listopada jest w trasie koncertowej. Odwiedzi 15 miast, promując swój najnowszy projekt "Armanda". 25 listopada wystąpi w Poznaniu.

Szczęście w Głośnej

W najbliższy czwartek w Kluboksięgarni Głośna odbędzie się wernisaż wystawy Liliany Basarab, będący finałem jej rezydencji artystycznej w Polsce. Na wystawie pokazane będą prace, które są owocem poznańskiej części projektu.

Koncert Marii Peszek

Trzecią płytą artystka potwierdziła, że jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiej popkultury. Utwory z najnowszego krążka usłyszymy na sobotnim koncercie w Eskulapie.

Krzysztof Penderecki na UEP

Jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów na świecie będzie gościem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Inny wymiar Zamku

Wybudowany dla pruskiego cesarza Wilhelma II, wypełniony dziś wydarzeniami kulturalnymi Zamek stanie się scenerią dla irracjonalnego i fantasmagorycznego świata. CK Zamek już w czwartek zaprasza na wystawę "The castle in the air. Seans wyobraźni"

Czerwony Tulipan Pod Lipami

W poniedziałek, 19 listopada, ODK Pod Lipami zaprasza do krainy uśmiechu i łagodności - na recital grupy Czerwony Tulipan.

Pop na MTP, rock w Arenie

Już dziś w targowej "dwójce" wystąpi brytyjska wokalistka Jessie Ware, nazywana "nową Sade". W Arenie będzie znacznie ostrzej: rusza pierwsza edycja poznańskiego Lux Festivalu.

CYRYL zatrudnia

Projekt dygitalizacyjny CYRYL, któremu lideruje Wydawnictwo Miejskie Posnania, nabiera rozpędu. Jeżeli ktoś chce przy nim pracować, to teraz ma okazję być zatrudnionym.

Człowiek - maszyna - Kraftwerk

Festiwal Malta rozpieszcza Poznań gwiazdami z najwyższej półki. Tak będzie też w 2013 roku, przyszłoroczny idiom człowiek-maszyna swoimi dźwiękami wypełni Kraftwerk. Prawdziwa legenda i giganci muzyki elektronicznej.

Chóry rządzą!

W Poznaniu po raz dziesiąty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Chórów Chłopięcych. Między 20 a 25 listopada chóry rządzą miastem!

Rozmowy o twórczości

Już w najbliższy piątek, 16 listopada o godz. 17, w Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się Sesja Krytyczna z gośćmi jesiennej edycji Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych w Poznaniu.

Jesienne impresje Amadeusa

Dobra wiadomość dla poznańskiej publiczności: już w najbliższą niedzielę w Auli UAM wystąpi Orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal z gościnnym udziałem flecisty, Łukasza Długosza.  

Ósemki świętują

Co? Jubileusz 20-lecia siedziby przy ul. Ratajczaka 44. Przypomną w tym czasie najważniejsze wątki swojej działalności.

1 184 Strona 185 186 187