Kultura w Poznaniu

Aktualności

Rozmowy z Małgorzatą Braunek

W najbliższą sobotę, 8 grudnia, poznański Empik zaprasza na spotkanie wokół książki "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem".

Gwiazda przed gwiazdką

Filharmonia Poznańska zaprasza na 424. Koncert Poznański, którego bohaterką będzie skrzypaczka Alexandra Soumm.

Kolejna odsłona Masek

W tym roku już po raz szesnasty Poznań stanie się miejscem teatralnej rozpusty. A to za sprawą Festiwalu Maski, który rozpoczyna się 7 grudnia.


Powrót na Sołacz

Wydawnictwo Miejskie Posnania wznowiło album Piotra Korduby "Sołacz. Domy i ludzie". Publikacja właśnie trafiła do sprzedaży.

Czwartek Literacki z hrabią Zamojskim

"Władysław hr. Zamoyski pan z Wielkopolski, władca Tatr" - ten dokumentalny film w reżyserii Janusza Sidora będzie można zobaczyć w czwartek, 6 grudnia w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich.

Msza za duszę Mozarta

Nocne wykonanie "Requiem" Mozarta połączone z mszą św. za duszę kompozytora czeka nas we wtorek, 4 grudnia, w poznańskiej katedrze.

Kayah i inni z dedykacją dla dzieci

W Auli UAM, w Mikołajkowy wieczór, odbędzie się koncert "Polska wrażliwa", z którego dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji Patria.

Artystyczne inspiracje na MTP

Grudzień rozpoczęty - do Bożego Narodzenia dni zlecą szybko. By nie tracić czasu na bieganie za świątecznymi prezentami  warto wybrać się na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych: między 7 a 9 grudnia na terenie MTP. Ciekawych pomysłów na prezent znajdziemy tam moc.

Koncertowa Jesień: Teraz Brodka!

W stosunkowo krótkim czasie pokazała jak z nikomu nieznanej, ale niewątpliwie utalentowanej dziewczyny, stać się gwiazdą dużego formatu... Monika Brodka 7 grudnia wystąpi w Poznaniu.

Mikołajki w Meskalinie: Kev Fox i Andrzej Smolik

Middlesbrough - rodzinne miasto żeglarza i odkrywcy Jamesa Cooka, zamienił na Poznań. Dba o to, by nie robić wokół siebie medialnego szumu. Ale gra chętnie, zwłaszcza z polskimi artystami... Kev Fox z Andrzejem Smolikiem już w najbliższy czwartek, 6 grudnia, wystąpią w Meskalinie.

Pierwsze projekcje Ale Kino! za nami

Oficjalnie - 3 grudnia projekcją filmu "Igor i podróż żurawi", nieoficjalnie - dzień wcześniej rozpoczął się w Poznaniu 30. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Wielkie święto kina dla "niepełnoletnich" potrwa w Poznaniu do 9 grudnia. 

Ale Kino już gra!

To jedyny festiwal filmowy w Polsce dedykowany w całości młodym widzom. W Poznaniu wystartowała jubileuszowa, 30 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Powrót księdza Grosera

Tydzień temu do księgarń trafiła książka "Jezus z Judenfeldu. Alpejski przypadek księdza Grosera". We wtorek, 4 grudnia, będzie można spotkać się z jej autorem, Janem Grzegorczykiem.

1 182 Strona 183 184 187