Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Wystawa Norbertta Skupniewicza - Rysunek

06.11 – 30.11.2019

Pokaz w Galerii Jerzego Piotrowicza rozpoczyna autorski - monograficzny cykl krytyczny rysunku - od wczesnego, indywidualnego postrzegania, do finalnych rozwinięć tegoż.

Stosowane piórko, śladem tuszu na bieli, nie podlega znacznej korekcie - wymusza zdecydowaną aktywność. Kreska, mimo jednolitości w granicach formatu papieru, wykazuje charakter dziania się sensu przedstawieniowego w przestrzenności rysowanej materii - szrafowaniu.

Cykle pokazów tak eksponowanych, dopomogą rozpoznawać przetwarzanie się rysunku i to, jak dany cykl dojrzewa, jak osiąga jednolitość wyrazu, lub jak wyraz osiągnięty zostaje wycofany nie po to, aby w tym osadzić łatwiejsze kontynuacje, lecz dla niezbędnego oddalenie na rozpęd, by już skoczyć w dalsze, wyrazowe trudności.

Bezpieczeństwo osiadłe w kręgu swoich możliwości - jako potrzeba odpoczynku - dyskwalifikuje poczynania do poziomu stagnacji, na której zaczyna się rozkład rzeczy artystycznej, a w tym zasadza się komercjalna wytwórczość - i ewentualny kolekcjoner.

  • Wernisaż 6.11.2019 o godzinie 16:00

_
opr.LT

Plakat