Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Czerwone słońce w muszelkowy wzór z dwiema szarymi chmurkami po bokach na szarym tle. Pod nim napisy informujące o wydarzeniu.

Podczas półkolonii będą dostępne różnorodne zajęcia, wyjścia do kina z opiekunami oraz jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Potrzebne będą buty na przebranie i wygodne, sportowe ubrania.

Uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w warsztatach tematycznych połączonych z poznawaniem historii, kultur i obyczajów panujących w różnych krajach azjatyckich (m.in: Japonia, Korea Pd., Chiny). Do projektu zaproszeni zostaną znakomici nauczyciele warsztatowi m.in znawcy dalekiego wschodu, którzy poprzez prowadzenie zajęć tematycznych takich dziedzin jak: zajęcia ruchowe w tym warsztaty Kenjutsu (Kendo) wraz z opowieściami o kulturze samurajów i szermierce, warsztaty w tematyce tradycyjnych strojów japońskich, zajęcia plastyczne (origami, sztuka rysowania manga - anime), sztuka kulinarna (potrawy i desery azjatyckie), zajęcia kreatywne - tworzenie ogródków ZEN. Każdy dzień półkolonii zaprezentuje warsztaty/aktywności tematycznie związane z którymś z krajów lub regionów Azji.

Uwaga! W półkoloniach mogą uczestniczyć tylko dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Poznania i uczęszczające do poznańskich szkół. 

W działaniach organizatorów będą wspierać ich wolontariusze, którzy będą asystować opiekunom podczas trwania całego cyklu półkolonii.

Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa i ciepły posiłek. Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 (ukończona 1 klasa szkoły podstawowej) do 15 lat.

Udział w półkoloniach "Poznaj świat - Azja!" jest bezpłatny, projekt jest finansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

Zapisy formularzem on-line dostępnym na stronie organizatora: fundacjatalent.org/poznaj-swiat-azja 

Uwaga! Wysłanie zgłoszenia nie oznacza automatycznej kwalifikacji dziecka na półkolonie. O kwalifikacji zostaną Państwo poinformowani telefonicznie lub mailowo.

Organizator prosi o zgłaszanie dziecka tylko na jeden wybrany turnus. Organizatorem Projektu jest Fundacja Ewy Johansen Talent.

Kontakt:

e-mail: zgloszenia@fundacjatalent.org

tel: 537 292 621 oraz przez stronę FB Fundacji

Więcej informacji w linku poniżej

Zobacz www.fundacjatalent.org/