Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo klubu Blue Note.

Tango Jazz Project

26.05.2024
19:00

Tango Jazz Project to unikatowy projekt łączący świat tanga i jazzu. Założycielem grupy jest wybitny wirtuoz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka, który od wielu lat propaguje muzykę legendarnego argentyńskiego bandoneonisty i kompozytora Astora Piazzolli.

Astor Piazzolla, twórca nowego stylu tango nuevo, zapraszał do współpracy słynnych amerykańskich muzyków jazzowych m.in. Gerry Mulligana - saksofonistę barytonowego i Gary Burtona - vibrafonistę. Dzisiaj bandoneonista Wiesław Prządka zaprosił do zespołu gwiazdy polskiego jazzu: saksofonistę Piotra Barona, vibrafonistę Dominika Bukowskiego, kontrabasistę Zbigniewa Wrombla oraz pianistę Rafała Karasiewicza.

Program Tango Jazz Project oparty jest przede wszystkim na kompozycjach Astora Piazzolli i tematach filmowych jak np. "Ostatnie Tango w Paryżu", a wszystko w autorskich aranżacjach zespołu z finezyjnymi solówkami jazzowymi.

Zaskakujące zestawienie instrumentów, oryginalne brzmienie zespołu oraz wirtuozeria i muzykalność artystów zachwyca publiczność od lat. Koncerty Tango Jazz Project na długo pozostają w sercach słuchaczy.

Bilety w cenach nominalnych* 99-129 zł (w zależności od miejsca).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Bilety dostępne w: