Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Koncert zespołów Kintsugi, Nareszcie oraz Kozyrska x Sieczak

25.05.2024
19:30
  • KINTSUGI

W listopadzie 2022 roku narodził się nowy projekt muzyczny o nazwie Kintsugi, założony przez Katarzynę Adamczak, Oskara Rutkowskiego i Bartosza Wajer. Zespół w pełni oddaje się tworzeniu autorskiej muzyki, która łączy różnorodne gatunki m.in. pop, pop alternative, indie, rock.

"Kintsugi" to metafora, która kryje się za muzyką zespołu. Nazwa jest japońską sztuką naprawiania złamanych przedmiotów, podkreślając ich piękno poprzez używanie złota lub srebra do łączenia pęknięć. Podobnie jak ta sztuka, zespół składa się z różnych osobowości i doświadczeń, które razem tworzą harmonijną całość.

  • KOZYRSKA x SIECZAK

Kozyrska x Sieczak to dwójka ludzi, których twórczość odzwierciedla zamiłowanie do pełnego pasji żywego brzmienia i przebojowości, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii. Oboje artyści kładą nacisk na urozmaicone, organiczne brzmienie, tworząc interesującą mieszankę nostalgicznego popu i gitarowej finezji, splecionej subtelnym rytmem współczesnej alternatywy. Ich debiutancki album z 2021 roku, zatytułowany "Nowe Niebo", zyskał uznanie recenzentów oraz zdobył tytuł płyty tygodnia w radiowej "Jedynce", Radiu WNET i portalu Polska Płyta/Polska Muzyka.

Kozyrska x Sieczak zdobyli uznanie dziennikarzy radiowych, dzięki którym dotarli do słuchaczy min.: Antyradia, Trójki, Czwórki, Jedynki, Radia Nowy Świat i Radia 357. Ich utwory znalazły także miejsce na cotygodniowych playlistach Spotify, takich jak "New Music Friday Polska", "Fresh Finds Polska" i "Alternatywna Polska".

  • NARESZCIE

Jesteśmy formacją ostrowsko - pleszewską, która w pełnym (skądinąd wymarzonym dla nas) składzie ukonstytuowała się na początku ubiegłego roku. Łączą nas dźwięki i to co między nimi...
Nasz repertuar to utwory całkowicie autorskie a słowa, muzyka i styl są wypadkową naszych indywidualnych doświadczeń związanych z muzyką i nie tylko.

Bilety na wejściu.

Baner