Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo Klubu.

Koncert zespołów Sunnata, Hydra i Monkey 3

24.05.2024
18:00

Soulstone Gathering presents:

  • Sunnata (Polska) - doom metal:

podążają własnymi ścieżkami od 2013 roku, z każdą płytą poszerzając doom metalowe spektrum - czy to łącząc je ze sludge i industrialnymi naleciałościami debiutu "Climbing The Colossus" (2014), monstrualnymi kompozycjami i riffami "Zorya" (2016), minimalizmem i transowością "Outlands" (2018), czy bardziej przystępnymi i melodyjnymi aranżacjami "Burning in Heaven, Melting on Earth" (2021). Konsekwencja i wypracowany przez lata charaktertystyczny styl zbudowany na doom i post metalu wzbogaconym orientalną, nieomal mistyczną atmosferą i złożonymi, grungowymi wokalami, doprowadziły Warszawiaków do koncertów z Mastodon, Paradise Lost, Sleep, czy Rotting Christ i setek koncertów na europejskich scenach.

Dokąd doprowadzi ich piąty album "Chasing Shadows"? O tym musicie przekonać się sami.

Dla fanów: Alice in Chains na kwasie oraz nieślubnych dzieci OM i Neurosis.

  • Monkey 3 (Szwajcaria) - psychodeliczny rock/stoner:

przyjeżdżają, by promować swój najnowszy album! "Welcome To The Machine" to nie tylko ich siódma i najbardziej epicka, mroczna i wciągająca płyta, ale także wyraźny dowód na to, dlaczego są jednym z najbardziej ekscytujących instrumentalnych zespołów rockowych na współczesnej scenie psychodelicznego rocka i stoneru.

  • Hydra (Polska) - doom metal:

pleszewska Hydra ma trzy głowy i jedno serce, które bez wątpienia bije mocniej do pierwszych płyt Black Sabbath. W 2020 roku wydali świetnie przyjęty debiut "From Light To The Abyss", pełen potężnych, doomowych riffów oraz melodii idealnych do tańca na cmentarzu przy pełni księżyca. Płyta ukazała się również na winylu pod koniec 2021 roku. W lutym 2022 roku światło dzienne ujrzało natomiast ich drugie wydawnictwo zatytułowane "Beyond Life And Death", które podobnie jak poprzedniczka zostało wydane nakładem labelu Piranha Music. Zespół kontynuuje na nim znaną z debiutu konwencje melodyjnego i przebojowego doom metalu.

W tym roku zespół wydał EPkę "Into The Night", która już zdążyła zebrać wiele pozytywnych recenzji! Trzy premierowe utwory i trzy doomowe hity do wspólnych śpiewów pod sceną. Hydra nie ukrywa swojej fascynacji tradycyjnym doom metalem, ale tym razem uderza w jeszcze większy romans z przebojami rodem ze złotych lat hard rocka.

Bilety w cenie nominalnej* 89 zł / 100 zł w dniu koncertu zł, dostępne on-line.

_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Warszawa: 89 PLN / 100 PLN w dniu koncertu
Poznań: 89 PLN / 100 PLN w dniu koncertu

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio:

Plakat