Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo Klubu.

Koncert w ramach cyklu Friday Night Songs & Piano

24.05.2024
19:00

Michał Ruksza i największe przeboje w prawdziwie pasjonującym wykonaniu. Śpiewający swingując, pianista - z charakterystycznym , ciepłym barytonem. Samodzielnie dopracowuje wiele znanych utworów, dodając im zupełnie nowe brzmienie. Słuchając możesz przenieść się w klimat MOTOWN Detroit.

Michał Ruksza - pianista, kompozytor, aranżer, wokalista, pedagog, nihilista, altruista. Od zawsze związany z Poznaniem choć swoją edukację muzyczną rozpoczął w Białogardzie.

Debiut ?
Trudno mówić o debiucie osoby, dla której muzyka od początku edukacji stała się pasją oraz sposobem na życie.

Kabaret Zenona Laskowika
Kierownik muzyczny, aranżer, głównie pianista, ale bywa, że wspiera przedstawienia swoim wokalem.

Poznański kabaret Klub Szyderców Bis
Pianista, który również używa dość często cajonu, melodyki, rzadziej akordeonu. W przedstawieniach kabaretowych wykorzystywany jest również jego głos. Wciela się w różne role oraz nadaje piosence kabaretowej, aktorskiej czy literackiej nowe, świeże - inne brzmienie.

Instytucje kulturalne
Na stałe współpracuje z różnymi instytucjami kulturalnymi, domami kultury, szkołami występując przed młodym widzem, prowadząc zajęcia indywidualne lub grupowe z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami.
Koncerty, koncerty, koncerty...

Zespoły, z którymi ma przyjemność grać i tworzyć są często muzycznie dalekie od siebie w stylistyce i brzmieniu. Dlatego jako muzyk bardzo zyskuje, gdyż żaden gatunek muzyczny nie jest mu obcy.