Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artystów.

Koncert - Osobiste Spotkania Muzyczne - Kasia K8 Rościńska i Grzegorz Tomkowski

24.05.2024
19:00

Ggorący, majowy koncert, którego bohaterką będzie niezwykła poznańska wokalistka rozrywkowa Kasia K8 Rościńska. Towarzyszyć jej będzie przy fortepianie Grzegorz Tomkowski.
Wieczór wypełnią autorskie, liryczne wersje popowych standardów - piosenek polskich i zagranicznych, znanych i lubianych, głównie z lat 80tych i 90tych. Artyści pokażą także kilka swoich własnych utworów.
Kasia K8 Rościńska będzie śpiewać nie tylko o miłości, ale także o ponadczasowych problemach, z jakimi borykamy wszyscy.Kasia K8 Rościńska - wokalistka, trener wokalny, autorka tekstów, chórek, kompozytor, producent muzyczny i wokalny, pedagog.

W swojej działalności wokalnej brała udział w kilku festiwalach piosenki, towarzyszyła artystom na ich płytach, nagrywała duety, chórki, brała udział w znanych projektach muzycznych, takich jak Tribute to Michael Jackson, Tribute to George Michael, Tribute to Whitney Houston, U2 Symfonicznie i wiele innych.
Wydała solową płytę "K8 o'clock".
Współpracowała wokalnie m. in. z: Kubą Badachem, Krzysztofem Krawczykiem, Stanem Borysem, Kayah, Peją, Mezo, Ten Typ Mes, Anną Jurksztowicz, Michałem Urbaniakiem, Anną Karwan, Kasią Wilk, Audiofeels.
Jako trener wokalny wspiera artystów aktywnych scenicznie jak i początkujących, współpracowała m.in. z Natalią Kukulską, Kubą Badachem, Anną Karwan, Edytą Górniak, Marcinem Maciejczykiem, Roksaną Węgiel, Wiki Gabor, Mateuszem Damięckim.
Wspiera artystów podczas realizacji nagrań wokalnych jako producent wokalny, konsultant i recenzent.
Brała udział jako trener wokalny i konsultant oraz chórek w 10 edycjach programu "The Voice of Poland", w programie "The Voice Senior", "The 4 - Bitwa o sławę", 3. edycji programu "Bitwa na głosy" oraz jako konsultant wspierający w "The Voice Kids".
Od lat prowadzi konsultacje indywidualne dla wokalistów, aktorów oraz wszystkich, którzy chcą uwolnić i rozwijać swój głos.
Prowadzi również wiele warsztatów o tematyce: emisja głosu, angielski w śpiewaniu, styl w śpiewaniu, jak uwolnić głos, jak pisać teksty po angielsku, jak pracować w studio.
Jest współautorką i współrealizatorką (wraz z Antonim Sobuckim i Lidią Słoniewską, Danielem Moszczyńskim, Sąbułki Production) projektu pomagającemu rozwijać się dzieciom z domów dziecka, pod nazwą "Wierzę w mój głos" finansowanego przez Fundusz Wsparcia Kultury, mając nadzieję na rozszerzenie tej działalności ogólnopolsko.
W swojej pracy skupia się na fizjologii głosu, psychice wokalisty, precyzji pracy głosem ale też patrzy holistycznie na zależności między ciałem a psychiką. Wykorzystuje w swej pracy wiedzę z zakresu fizjologii, fizjoterapii, logopedii, osteopatii, lingwistyki, psychologii.
Motto zawodowe: "Głosu się nie ustawia, głos się uwalnia."

Grzegorz Tomkowski - pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Początkowo związany z fortepianową muzyką jazzową z czasem rozpoczął naukę kompozycji i aranżacji, co poszerzyło jego zainteresowania między innymi o: muzykę popularną, rockową, soulową i musical. W roku 2018 roku podjął współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, a od 2023 roku współpracuje również z Warszawskim teatrem "Roma". Zaangażowany jest w tworzenie i dyrygowanie spektaklami muzycznymi takimi jak: "Virtuoso", "Kombinat", "Irena", czy "Tik, tik... Bum!".
Miał zaszczyt występować z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Natalia Kukulska, Dawid Kwiatkowski, Michał Szczygieł, Janusz Radek, Alvaro Soler, Jacek Bończyk, Michał Kowalonek, Roksana Węgiel. Jako doświadczony aranżer i pianista od lat towarzyszący wokalistom na polskich scenach jest filarem wielu zespołów, takich jak Neo Soul/Hip-Hop Live Session, Gsus Collective, Royal Swing, czy Chór i orkiestra "Jordan".

Wstęp wolny.