Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Koncert debiutancki naboru 2023/2024 - Zespół Pieśni i Tańca ŁANY

24.05.2024
19:00

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników folkloru i nie tylko na koncert łanowych debiutantów z naboru 2023/2024 w siedzibie ZPiT ŁANY na MTP.

Zespół Pieśni i Tańca ŁANY im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powstał na zlecenie rektora prof. dr Hab. Jerzego Zwolińskiego w 1974 roku na ówczesnej Akademii Rolniczej. Początkowo była to mała grupa miłośników wielkopolskiego folkloru. W 1977 roku kierownictwo nad zespołem objął Wiesław Kaszubkiewicz, który nadał zespołowi całkowicie odmienny charakter, tworząc nowy program, choreografie i nadając obecną nazwę - ŁANY.

Następnym kierownikiem zespołu w trakcie intensywnego rozwoju był Zenon Musiał, pełniący swoją funkcję do kwietnia 2022 roku.

ZPiT ŁANY cechuje wysoka jakość, dbałość o szczegóły oraz nienaganna aparycja sceniczna. Szczególna uwaga przywiązywana jest do niepowtarzalnych wrażeń koncertowych i tworzenia wyjątkowych wspomnień dla publiczności. Poziom prezentowany przez zespół potwierdzają liczne zaproszenia na imprezy wysokiej rangi, takie jak Dożynki Prezydenckie z udziałem Prezydenta RP i najwyższych władz państwowych, czy też Gali Wójt Roku.

WSTĘP WOLNY.

Baner