Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo klubu Blue Note.

Koncert - Tivon Pennicott

21.05.2024
20:00

Tivon Pennicott - amerykański saksofonista, kompozytor, multiinstrumentalista. Kluczowy współtwórca trzech nagrodzonych Grammy albumów: "Radio Music Society" Esperanzy Spalding (Heads Up Interna7onal, 2012) oraz "Liquid Spirit" i "Take Me to the Alley" Gregory'ego Portera (Blue Note, 2013). Współpracował z takimi wizjonerami, jak Roy Hargrove, Ari Hoenig, występował w The Royal Albert Hall, Berliner Philharmonie czy Carnegie Hall.

Pennicot regularnie pojawia się w programie telewizyjnym "The Late Show with Stephen Colbert" jako członek Stay Human Band wraz z Jonem Batiste. Jego ewoluujące brzmienie jest wynikiem uduchowionego, wyrafinowanego podejścia do groove'u, które doskonalił w kościele, oraz zamiłowania do nieskrępowanej harmonicznej eksploracji. 

Skład:

  • Tivon Pennicott - Sax/Voice
  • Idris Frederick - Piano/Keys
  • Dean Torrey - Bass
  • Ken Salters - Drums

Koncerty JAZZ TOP to najbardziej prestiżowe wydarzenia w Blue Note, które od lat wyznaczają główny nurt repertuaru. W jego ramach na naszej scenie grają najwybitniejsze artystki i światowej sławy muzycy, do tej pory byli to m.in. Kenny Garrett, Brad Mehldau, Randy Brecker, Aaron Parks, Mike Stern, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jack DeJohnette. Koncerty pod tym szyldem, to za każdym razem jazzowe święto w Blue Note.

Bilety w cenach nominalnych* 119 i 139 zł (w zależności od miejsca).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio: