Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Monika Brodka - UWAGA!!! KONCERT PRZENIESIONY!

06.05.2024
20:30

Ze strony Organizatora:

"Informujemy, że z przyczyn niezależnych od artystki i organizatora zaplanowany na 6 maja 2024 roku koncert Brodki został przeniesiony i odbędzie się 27 czerwca 2024 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Bilety zakupione na pierwotną datę wydarzenia zachowują ważność.

Serdecznie dziękujemy za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności."

Brodka już nie raz udowadniała, że pozytywne muzyczne zaskoczenia płyną w jej DNA. Teraz połączy multimedialne show i elektronikę z wysublimowanym instrumentarium, a wszystko rozbrzmi w najpiękniejszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. Trasa koncertowa "O.Sadza" odbędzie się w poznańskim Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki, wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA i katowickim NOSPR. Utwory Brodki zostaną wzbogacone o dźwięki takich instrumentów, jak fagot, klarnet, obój, wiolonczela, altówka, skrzypce czy flet i perkusionalia.

Album "Sadza" zadebiutował na ósmym miejscu oficjalnej listy sprzedaży w Polsce i otrzymał Fryderyka 2023 w kategorii "Album roku alternatywa". W czerwcu 2023 roku ukazała się "Sadza Delux" poszerzona o bonus track "Jezioro szczęścia" z repertuaru zespołu Bajm z gościnnym udziałem Rosalie. oraz autorskie interpretacje utworów z płyty "Sadza" w aranżacji m.in. Coals, 1988 i Błażeja Króla.

___

Brodka zadebiutowała w 2004 roku. Wydała pięć studyjnych albumów i cztery minialbumy. Po doskonale przyjętym albumie "Granda" z 2010 roku, w 2016 roku wróciła z zaskakującym i porywającym tłumy krążkiem "Clashes". Płyta otrzymała trzy nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk i wygrała w kategorii "Album roku alternatywa". Brodka ma również na koncie nagrodę Fryderyk za album "Granda" oraz teledysk do singla "Game Change" pochodzący z wydanej w 2021 roku płyty "Brut". W 2023 roku Brodka znalazła się wśród artystów, którzy nagrali singiel "Całkiem Nowa Bajka" do filmu "Akademia Pana Kleksa", a w lutym tego roku wspólnie z Jannem i Urbańskim opublikowała cover utworu "List" grupy Hey promujący serial "Rojst Millenium" Netflixa.

___

Bilety w cenach nominalnych* 159, 189 i 229 zł (w zależności od miejsca).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.