Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcia członkiń zespołu.

Koncert Maciej Fortuna Trio

20.08.2021
20:00

Prapremierowe, koncertowe wykonanie nowego materiału Maciej Fortuna Trio pt. Baltic.

Nasza muzyka to radość, spotkanie żywiołów i skrajnych emocji przetwarzanych przez trzech energetycznych muzyków. Wracamy po pięciu latach przerwy, z nowymi pomysłami, w akustycznym gorsecie i mocno sonorystycznym anturażu. Nasz nowy materiał nazywa się "Baltic". 20 sierpnia, na Plenerze Promienista cały materiał popłynie prosto do Was. Do zobaczenia! - mówi Maciej Fortuna, lider Maciej Fortuna Trio.

Zespół powstał w 2010 roku. Jego założycielem i liderem jest trębacz i kompozytor Maciej Fortuna. Koncepcja brzmienia zespołu oparta jest na europejskiej muzyce improwizowanej i
wykorzystaniu elektroniki. W utworach Maciej Fortuna Trio dominują wyraziste rytmy, funkowe groovy i cały komplet elektronicznych nawiązań - wszystko to zaprzęgnięte w służbie starego, dobrego jazzu.

Trio w różnych składach zagrało kilkaset koncertów w Polsce i na świecie. Grupa występowała m.in. na Leipziger Jazztage, International Jazz Festival in Stara Zagora czy na Jarasum Festival 2014 w Korei Płd. W 2016 grupa zawiesiła działalność.

W 2021 roku, po 5-letniej przerwie Maciej Fortuna Trio wraca z nowym materiałem -"Baltic".

W nowym składzie czerpiemy z akustycznych brzmień europejskiej sceny improwizowanej, silnie nawiązujemy do motywów polishjazzu i eksplorujemy pokłady sonorystyczne trąbki, kontrabasu i perkusji - zaznacza Maciej Fortuna.

Trio wydało 4 albumy: dołączony do magazynu Jazz Forum album "Solar Ring" (2012), wydany w kolekcjonerskim nakładzie album "Sahjia" (2012) , album "At Home" (2013) oraz "Jazz" (2016).

SKŁAD:

  • Maciej Fortuna - trąbka,
  • Piotr Cienkowski - kontrabas,
  • Staś Aleksandrowicz - perkusja

Bilety w cenie 35 zł (I pula), 50 zł (II pula) dostępne on-line.

Bilety dostępne w: