Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data. Obrazy Lassego i Mai.

Detektywistyczne zabawy dla dzieci z ulubionymi bohaterami

19.05 – 20.05.2023
10:00

Każdy może zostać detektywem! Badanie odcisków palców, analiza substancji, poszukiwanie skarbów oraz wiele innych detektywistycznych zabaw czeka dzieci odwiedzające 19 i 20 maja Centrum Handlowe Auchan Komorniki. Wszystko to w towarzystwie bohaterów popularnej serii książek o przygodach Lassego i Mai.

Błyskotliwe i zaskakujące książki o przygodach rezolutnej pary przyjaciół rozwiązujących kryminalne zagadki od dawna podbijają serca dzieci na całym świecie. Lasse i Maja, którzy prowadzą biuro detektywistyczne zaproszą dzieci odwiedzające Centrum Handlowe Auchan Komorniki do wspólnej zabawy. W spośród zaplanowanych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzieci biorące udział w spotkaniach wysłuchają opowiadań o przygodach nietuzinkowych postaci - Lassego i Mai, którym niestraszne są nawet najbardziej zawikłane łamigłówki! Do przygód bohaterów będą nawiązywać zajęcia dla dzieci, w tym warsztaty detektywistyczne i archeologiczne oraz gra miejska. Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodami detektywistycznymi, takimi jak badanie odcisków palców, analiza dowodów czy analiza substancji. W pracy śledczego przyda się również wiedza z zakresu archeologii, dlatego mali detektywi wezmą udział w wykopaliskach, podczas których zmierzą i narysują odnaleziony skarb oraz przeprowadzą niezbędną analizę. Nie zabraknie zajęć laboratoryjnych, podczas których dzieci przeprowadzą badania dowodów pod mikroskopem.

Atrakcją będzie również gra miejska, która odbędzie się w pasażu Centrum Handlowego Auchan Komorniki. Podczas zabawy goście wcielą się w poszukiwaczy zagubionych elementów skarbu i będą mieli za zadanie rozszyfrować ciekawe zagadki sprawdzające znajomość książek oraz orientację w obiekcie. Drużyny będą musiały przejść określoną trasę złożoną z pięciu punktów, a po drodze z pewnością zmierzą się z szyframi i łamigłówkami. Moc wrażeń gwarantowana!

W programie wydarzenia znajdą się również pokazy filmowe dla uczniów szkół. Mali kinomani będą mogli obejrzeć filmy z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Projekcje odbędą się o godzinach 10.00, 12.00 oraz 14.00.

Wstęp wolny!

Plakat