Kultura w Poznaniu

Kalendarium

""

Poznańskie Dni Rodziny 2023

14.05 – 01.06.2023

Jak co roku na przełomie maja i czerwca, Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny.
W okresie od 14.05 do 1.06.2023 r., zapraszamy Państwa do udziału w licznie przygotowanych atrakcjach w duchu ekologii, recyklingu i zero waste. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest  "EKO, nie EGO".

Już 14 maja zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystej Inauguracji XI edycji Poznańskich Dni Rodziny. Od godziny 14:00 na Palcu Wolności czekają na Państwa liczne atrakcje.
W programie miedzy innymi koncerty: Zespołu Folkowego TYTKA, zespołu "SeniorUki" z towarzyszeniem muzyków Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele oraz ARKI NOEGO (godz. 15:30).

Podczas wydarzenia rozdawane będą ekologiczne wizytówki z nasionami roślin. Taką wizytówkę można wsadzić do ziemi z doniczką, podlać i czekać aż wyrosną z niej piękne rośliny!

Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w kilkunastu namiotach, czekają przygotowane liczne warsztaty i animacje przygotowane w myśli idei recyklingu i ekologii.

Będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach z wicia wianków, warsztatach tworzenia kwietnych kul, zrobić ekotorbę na zakupy z t-shirta czy uszyć firankowy woreczek na owoce czy warzywa.
Wśród atrakcji zaplanowano także papierowy zwierzyniec czyli tworzenie zwierząt z wykorzystaniem rolek papieru toaletowego, Eko biżuteria czyli tworzenie bransoletki z makulatury (zachęcamy do zabrania własnych gazet!), warsztaty upcyklingowe, fotobudkę, warsztaty robienia przypinek, malowanie na płótnach i na lnianych torbach, quizy, krzyżówki, gry planszowe, kolorowanie, plecenie warkoczyków, bransoletek z gumek, itp., warsztaty z robienia zakładek do książek, kącik czytelniczy dla dzieci oraz wiele innych.

Niewątpliwą atrakcją będzie obecność specjalnego Energoroweru do wyciskania soku pomarańczowego.

Wydarzeniu będą towarzyszyły także Targi Ekonomii Społecznej na których będzie można zakupić rękodzieło.

Na zakończenie Inauguracji o godz. 18:30 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół ZAKOPOWER.

Zobacz https://www.poznan.pl/poznanskiednirodziny/