Kultura w Poznaniu

Kalendarium

III edycja Ogólnopolskiego programu Świadomość Procentuje

Ruszyły zapisy do III edycji bezpłatnego Ogólnopolskiego programu Świadomość Procentuje

25.04 – 31.05.2023

Świadome rodzicielstwo, akceptacja siebie, przyjaźń, marzenia i radzenie sobie z emocjami - takie zagadnienia czekają uczestników programu "Świadomość Procentuje".

Ruszyły zapis do III edycji bezpłatnego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Świadomość Procentuje", który odbędzie się już we wrześniu 2023. Program "Świadomość Procentuje" to #WięcejNiżLekcja. To 10 tygodni bezpłatnych warsztatów z zakresu wsparcia profilaktyki szeroko rozumianych problemów społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży oraz wiedza i narzędzia od topowych trenerów mentalnych - Michała Zawadki, Marzeny Jankowskiej, Moniki Kluzy, Joanny Gdaniec i gościa z Francji André Sterna.

W warsztatach może wziąć udział każdy, bowiem program skierowany jest zarówno do grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a także rodziców i nauczycieli. Zajęcia dostosowane są zarówno do grupy wiekowej, jak i aktualnych potrzeb. W ramach programu uczestnicy będą mieli dostęp do specjalnie opracowanych warsztatów online oraz materiałów szkoleniowych, dzięki którym wiedzę, którą otrzymają podczas programu, będą mogli utrwalać i stale przypominać w praktyczny sposób.

,,Jestem przekonana, że w każdym dziecku, w każdej jednostce ukryty jest potężny potencjał talentów i wartości, który tylko czeka na to aby je odkryć. Jednak nikt tego za nas nie zrobi, musimy odkryć to sami. To wyjątkowość tego programu, który dla każdej z grup wiekowej stwarza przestrzeń i możliwość do własnego i indywidualnego rozwoju" - Paulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation.

To już trzecia odsłona programu Świadomość Procentuje. I Edycja programu zgromadziła 120 szkół, II edycja 200 placówek szkolnych. A w nich tysiące dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, w których zostało zasiane ziarno świadomości.

Opinie uczestniczących dzieci, takie jak "Program nauczył mnie i moich przyjaciół nie poddawać się i iść za głosem serca", czy "Czuje się bardziej pewny siebie" pokazują jak ważne i potrzebne jest zwracanie uwagi na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także uświadomienie, że przekazując dzieciom określony wzorzec zachowań, realnie wpływamy na ich przyszłość.

Aby wziąć udział w bezpłatnym programie "Świadomość Procentuje", wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Do programu można zapisać się jako rodzic lub nauczyciel, dodając swoje dzieci lub uczniów, a także zgłosić całą placówkę szkolną. Zapisy trwają do 31 maja. Program Świadomość Procentuje to projekt organizowany przez World Healthy Living Foundation. Fundacja od 2016 roku propaguje zdrowy styl życia w Polsce i zagranicą. Projekt realizowany jest ze środków zebranych w ramach 1,5% podatku.

Zobacz www.swiadomoscprocentuje.pl/