Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grafika z zielonymi głowami dzieci i dorosłych. Pod nimi zielony napis "Poznańskie Dni Rodziny".

Poznańskie Dni Rodziny 2023 - impreza otwarcia

14.05.2023
14:00

Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się na placu Wolności w niedzielę, 14 maja, o godz. 14:00. Tego dnia dla wszystkich mieszkańców stolicy Wielkopolski przygotowano wiele atrakcji.

Atrakcje zaplanowane na otwarcie:

  • O godz. 18:00 symboliczne klucze do Miasta zostaną oficjalnie przekazane poznańskim rodzinom.
  • Na scenie zagra Arka Noego (godz. 15:30)
  • Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower (godz. 18:30).

Będzie można również posłuchać znanych i lubianych utworów w wykonaniu grupy seniorów oraz zespołu folkowego Tytka, a także piosenek znanych z filmów Disneya.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji wszyscy, którzy tego dnia przyjdą na plac Wolności, będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych. Rozdawane będą wyjątkowe, kreatywne ekowizytówki, które można zasadzić w ziemii, podlać i czekać, aż wyrosną z nich piękne rośliny.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w kilkunastu namiotach czekać będą m.in warsztaty tworzenia kwietnych kul, lampionów z materiałów recyklingowych czy szycia woreczków wielokrotnego użytku. Chętni dowiedzą się, jak założyć własny kompostownik, a najmłodsi - jak poznać drzewa po kwiatach czy liściach i jak zrobić papierowy zwierzyniec z rolek papieru toaletowego. Nie zabraknie również ekologicznej biżuterii - czyli nauki tworzenia bransoletki z makulatury, malowania na płótnach i lnianych torbach, konkursów, gier planszowych i krzyżówek. Nietypową atrakcją będzie Energorower do wyciskania soku pomarańczowego. Wydarzeniu będą towarzyszyły także Targi Ekonomii Społecznej, na których będzie można kupić rękodzieło.

Zobacz www.fb.me/e/TNaggDDt