Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na białym tle z lewej strony w kwadracie z czarnym obramowaniem litery "t" i "A", po prawej stronie czarny napis "Teatr Animacji".

Spektakl - Kraj Naj. Historia trójkątnej rewolucji

09.06.2024
11:00

Wyobraźcie sobie, że wszyscy jesteśmy równi. Nie ma ładniejszych i brzydszych, głupszych i mądrzejszych, biednych i bogatych, wszyscy są równi, tacy sami. Identyczni! W dodatku musimy tacy być, nie mamy wyboru.

Czy kraj w którym panują te zasady byłby NAJlepszym czy NAJgorszym krajem?

W Kraju Naj mieszkają wyłącznie trójkąty równoboczne, a trójkąt to jedyny dopuszczalny kształt. Dlatego trójkątne jest wszystko, nawet koła w rowerach, czy piłka do nogi. Jego mieszkańcy żyją w stresie i niewygodzie. W nieświadomości, że mogłoby być inaczej.

I nagle, zupełnie niespodziewanie, ten równoboczny, przepełniony zakazami i nakazami ład zamienia się w radosny galimatias, bo w trójkątny świat wkracza... narwane, zupełnie nieobliczalne koło. Co z tego wyniknie?

Spektakl pełen wartkiej akcji i błyskotliwych pomysłów formalnych przybliża dzieciom w przyjazny i przystępny dla nich sposób takie pojęcia jak wolność, bunt, czy indywidualizm. Za pomocą prostej opowieści zadajemy sobie razem z małymi widzami pytania: Czy życie obwarowane zakazami jest okej? Czy ustalony porządek da się czasem złamać? Czym jest wolność i jak o nią dbać? Czy to dobrze czasem się zbuntować? Przy pomocy zrozumiałej i nośnej metafory podjęliśmy próbę opowiedzenia małym ludziom o niebezpieczeństwach nadużywania władzy i jej przemocowości.

Tekst: Malina Prześluga, reżyseria: Agata Kucińska

Rekomendowany wiek Widzów: od 7 lat

Więcej informacji na temat spektaklu na stronie Teatru Animacji

materiały: Teatr Animacji w Poznaniu

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio:

Zobacz www.teatranimacji.pl