Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Z cyklu Rodzinne soboty z teatrzykiem - Entrudo: Poznaniek poznaje karnawał uliczny

2023-04-15 ( sobota )
Centrum Handlowe Auchan Komorniki, ul. Głogowska 432, Poznań

Poznaniek - wesoły, ciekawy świata chłopiec jest bohaterem cyklu bezpłatnych rodzinnych spotkań z teatrzykiem w Centrum Handlowym Auchan Komorniki. Już w najbliższą sobotę 15 kwietnia młodzi widzowie wspólnie z głównym bohaterem wyruszą w podróż do Brazylii, dowiedzą się co oznacza tajemnicze słowo entrudo i jak wygląda karnawałowa zabawa w Brazylii. Wydarzeniu będą towarzyszyły rodzinne warsztaty kreatywne.

W sobotę 15 kwietnia Centrum Handlowe Auchan Komorniki zaprasza dzieci na kolejne spotkanie z wesołym Poznaniakiem, w trakcie którego będą mogły obejrzeć przedstawienie teatru lalek i wziąć udział w rodzinnych warsztatach kreatywnych.

  • Rodzinne spotkanie z teatrzykiem

Fabuła każdego ze spektakli odbywających się w ramach cyklu "Rodzinne spotkania z teatrzykiem" zawiera elementy edukacyjne i wzbudza w małych uczestnikach ciekawość świata oraz innych kultur. Młodzi widzowie przekonują się, że dzięki otwartości można zdobyć nie tylko wiedzę, ale i przyjaciół! Ciekawa forma przedstawienia teatru lalek przybliża dzieciom wyjątkowy świat teatru! 15 kwietnia dzieci obejrzą przedstawienie pt. "Entrudo: Poznaniek poznaje karnawał uliczny", Mali widzowie dowiedzą się, co oznacza słowo entrudo, jak wygląda karnawał w Brazylii oraz poznają zwyczaje, jakie mu towarzyszą. Przekonają się, że podróże mogą być okazją do poznawania kultury innych krajów i zawierania ciekawych znajomości. Spektakl zostanie odegrany dwukrotnie - o godzinie 12.30 oraz o 15.00.

  • Warsztaty kreatywne dla dzieci

Przedstawieniu będą towarzyszyły warsztaty kreatywne, podczas których będzie można poćwiczyć zdolności manualne i wykonać bajecznie kolorowe pióropusze, które są charakterystycznym elementem karnawałowej zabawy w Brazylii. W warsztatach będzie można wziąć udział od godziny 12.00 do godziny 17.00.

Na dzieci, które wraz z rodzicami w sobotę 15 kwietnia odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Komorniki, czeka moc atrakcji.

Wstęp wolny.

____________________________________________

W kolejnych miesiącach odbędą się spotkania:

  • 13 maja - przedstawienie pt. "Meksykańska fiesta - o tym jak Poznaniek zjadł papryczkę chilli". Warsztaty: latynoskie minipiniaty
  • 10 czerwca - przedstawienie pt. "Poszukiwacz skarbu, czyli o tym, co odkrył Poznaniek w Egipcie". Warsztaty: witraże egipskie

Rodzinne spotkanie z teatrzykiem i warsztaty kreatywne odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu.

Plakat