Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grafika przedstawiająca dwie jasne płaszczyzny, jedna z zarysem twarzy; między płaszczyznami czarny pas.

Kurs odczuwania przyjemności dla klasy średniej. Usługa arte platoniczna

2022-09-23 ( piątek )
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11, Poznań

Kolektyw Kolekttacz zaprasza na sesję indywidualną, która na nowo odkrywa i ustanawia pojęcie Przyjemności!
Maksymalny czas pojedynczej sesji to 30 min. Obowiązuje zasada jeden na jeden. Jedna performerka - jeden Widz / Uczestnik / Gość / Pacjent.
Z samotności się ziębnie i szybciej umiera. To pewnie największa plaga naszych czasów. Ludzie jako gatunek wyewoluowali w kierunku doświadczania samotności, bo ten stan może być dla nich przydatny, nawet jeśli jest nieprzyjemny. Jak każdy ból sygnalizuje problem i mobilizuje do działania. Zachowaj odstęp minimum dwa metry. Nie podchodź. Nie zbliżaj się. W ciągu ostatniego roku przywykliśmy, nauczyliśmy się utrzymywać wzajemny dystans. Inaczej poruszamy się w przestrzeni publicznej. Inaczej witamy się i żegnamy. Żyjemy oddzieleni niewidocznymi barierami strachu. Osobni. Rozłączeni. Odseparowanie od innych ludzi izoluje nas od nas samych. Jesteśmy w zasięgu wzroku, węchu, słuchu jednak przestajemy się dotykać. Doświadczamy czym jest brak dotyku. Dotyk. Zmysł, który w momencie kontaktu z inną osobą nieuchronnie zdradza naszą obecność. Dotyk nas stwarza. Jego brak może niszczyć. W bliskości zawiera się czułość. Poprzestańmy więc na niej. Darmowej czułości.
Podczas sesji będziemy korzystać z obiektów sensorycznych Intibag, autorstwa choreografki Izy Chlewińskiej i scenografa Tomasza Bergmanna.

Więcej na stronie Republika Sztuki Tłusta Langusta

Bilety dostępne w: