Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie Artystów.

Koncert - LAS #347 schtum + Malediwy

2022-09-23 ( piątek )
Pawilon - Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań

schtum (AT)
Na nowym albumie "Sequencing Detachments" wiedeński duet schtum przekształca elementy elektronicznej muzyki tanecznej, pozostawiając abstrakcyjne wrażenie emocjonalnej głębi. Na nowym wydawnictwie zespół kontynuuje minimalistyczne brzmienie, znane z debiutanckiego albumu "Feed" - wszystkie dźwięki generowane są przez sygnały z gitary, basu i modułu bębna basowego. Występując na żywo na instrumentach wzbogaconych o zniekształcenia i pogłosy, duet przekształca mikrotonowe zakłócenia i sprzężenia zwrotne w mroczne sekwencje elektroniczne.

Malediwy (PL)
Duet w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znajdują się takie nazwiska jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales, zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch.
Na przełomie jesieni i zimy 2018, nakładem wytwórni LADO ABC, ukazała się pierwsza płyta duetu zatytułowana "Afroaleatoryzm". Fuzja dwóch wyrazów oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami przy zastosowaniu techniki kompozytorskiej opierającej się na dziele przypadku. Jest to parafraza określenia "aleatoryczny funk" którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.
Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

Bilety w cenie 40/30 zł (normalny/ulgowy).

Bilety dostępne w: