Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Wystawa - Być artystą - jak to się robi?

01.01 – 29.05.2022

"Być artystą - jak to się robi?" czwarta wspólna międzynarodowa wystawa Pawła Powstańskiego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 84 w Poznaniu.

Paweł Powstański - jest absolwentem Liceum Plastycznego w Poznaniu, później przez pewien okres czas studiował rzeźbę i działania przestrzenne na Uniwersytecie Artystycznym
w Poznaniu. Od 2005 roku był członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu. Następnie, z ramienia STiSK, od roku 2008 został komisarzem artystyczno-organizacyjnym młodzieżowego salonu wystawienniczego, gdzie prezentował sylwetki i dorobek artystyczny młodych adeptów sztuk plastycznych. Od 2015 roku jest członkiem grupy artystycznej STREFA WYOBRAŹNI.
Był uczniem Anny Klimaszewskiej, przez wiele lat był uczestnikiem piątkowych warsztatów plastycznych w pracowni artystki.
Interesuje się wszystkimi mediami plastycznymi: malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową, fotografią. Cięgle eksperymentuje i poszukuje własnej, indywidualnej formuły wypowiedzi plastycznej.