Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner z nazwą wydarzenia.

Wystawa - Mój Dom, Мій Дім

06.05 – 20.05.2022

Wystawa "Mój Dom, Мій Дім" prezentuje prace stworzone kilka lat temu, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń w Ukrainie, nabierają one nowego, symbolicznego wręcz wyrazu. Powstawały podczas pobytu artystki w rodzinnym Niecieszynie, Kijowie i okolicach. Zdjęcia Angeliny Storożenko są ciepłe i pełne światła. Przedstawiają wnętrza domów, fasady budynków, ogrody, twarze ludzi.

"Kiedy przeprowadziłam się do Poznania, zaczęłam trochę inaczej patrzeć na to, co było przy mnie" - mówi autorka. - "Kiedy jesteś tam, myślisz, o tym, że znudziły ci się szare budynki i te same ulice, które widzisz codziennie. Chciałabym, żeby każdy, kto przyjdzie [na wystawę] zapomniał chociaż na dziesięć minut o ostatnich obrazach wojny w mediach, na chwilę wrócił do radosnych wspomnień, do tego, czego teraz nam tak brakuje."

Angelina Storozhenko - przyjechała do Polski w 2018 roku, by rozwijać swój warsztat artystyczny. Współpracuje z teatrami w Poznaniu i Kijowie. Obecnie przygotowuje się do studiów w Szkole Filmowej im. L. Schillera w Łodzi, równolegle realizując swoje projekty i uczestnicząc w planach filmowych jako fotografka.

Kuratorka: Liza Kesauri

  • Wernisaż : 6 maja, godz. 19:00.
  • Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 20 maja w godzinach 11:00 -17:00.
  • Podczas wydarzenia będzie możliwość wpłat na pomoc dla uchodźców.