Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tradycyjne brzytwy do golenia.

Europejska Wystawa Sprzętu Do Golenia European Wet Shaving Exh.

07.05 – 08.05.2022

Zapraszamy na wystawę podczas Targów LOOK i beautyVISION.

Podczas imprezy odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w otoczeniu stoisk i pokazów branży kosmetycznej, fryzjerskiej a także beauty ,oraz wielkiego finału Mistrzostw Polski w Goleniu na Mokro odbędzie się największa w Europie wystawa sprzętu do Tradycyjnego Golenia.
Będzie to rozwinięcie wystawy z 2019 roku pt. "Tradycyjne Golenie-Prawdziwy Męski Czas" i jednocześnie wynik połączenia dwóch najbogatszych kolekcji ksyrofilistycznych w Polsce ze zbiorów Przemysława Markowicza i Rafała Dobrzynieckiego.

Na wystawie będzie można zobaczyć eksponaty niemal z całego świata, zobaczyć jakich sprzętów , kosmetyków czy osprzętu używali mężczyźni (ale i kobiety), by stać się modnymi , podążać za trendami czy po prostu schludnie wyglądać i czuć się dobrze.
Będzie można zaobserwować jak ewoluował sprzęt do golenia na przestrzeni wieków do dnia dzisiejszego.
Będą brzytwy wraz ze sprzętem do ostrzenia , kunsztowe aparaty do golenia z przełomu XIX i XXw , przekrój maszynek czasu rewolucji Gillette aż do współczesnych ,sprzęty medyczne i militarne, pędzle , miski, kubki, misy, mydła ,wody po goleniu i wiele innych.
W końcu będzie można zobaczyć ogrom otaczającego ten świat tematycznego zawrotu głowy: reklama, gadżety , bibeloty , zabawki ,materiały poprodukcyjne , wyposażenie fabryki żyletek czy wreszcie wyposażenie męskich salonów fryzjerskich.