Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie aktorów grających w spektaklu.

Spektakl - Autokorekta

2022-04-03 ( niedziela )
18:00
Pawilon - Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań

"Autokorekta" to spektakl, który powstaje jako finał projektu YiSz (teatr i szkoła), we współpracy działu pedagogiki TR Warszawa i LO im. Lisa Kuli.

"Autokorekta" jest kolejnym po "To my jesteśmy przyszłością!" (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) projektem teatralnym, w którym Jakub Skrzywanek wspólnie z innymi twórczyniami i twórcami teatralnymi (Magda Mosiewicz, Aleksandr Prowaliński, Anna Axer Fijałkowska) zaprosił do współtworzenia spektaklu licealistki i licealistów wkraczających w pełnoletniość - Amelię, Jagodę, Kaję, Natalią, Ostapa, Aleksa i Zosię. Tym razem po okresie niemal rocznego lockdownu związanego z przymusowym zamknięciem w domach i zdalnej edukacji, przyglądali się pierwszym tygodniom "powrotu do normalności". Pytanie tylko, czy jakikolwiek powrót jest jeszcze możliwy? Jak "normalność" postrzegają ci, którzy większość okresu dojrzewania spędzili zamknięci w domach? Czego potrzebują, jakie są ich lęki i czy teatr może jakkolwiek pomóc im przezwyciężyć wszystko to, co kumulowało się w ostatnich miesiącach? Co chcą powiedzieć w momencie, kiedy bardzo uważnie mogli obserwować otaczającą ich rzeczywistość i system, którego są częścią? Co potrzebują usłyszeć, jeśli większość rzeczy, które chcielibyśmy przekazać dorosłym zaczynałaby się od długiego i niczym nieposkromionego krzyku?

"Autokorekta" to ponowna próba oddania sceny teatralnej młodym dorosłym, być może bardziej niż kiedykolwiek potrzebna, aby publicznie wysłuchać tych, którzy mówią - "Nikt się nami nie przejmował!". We wspólnej pracy warsztatowej postarają się poprawić to, czego nie są w stanie zaakceptować. Sprawdzić, czy zmiana wypowiedziana przez nich w przestrzeni teatru, może zmienić cokolwiek więcej.

Bilety w cenie 20/30 zł (ulogwy/normalny).

Bilety dostępne w: