Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Sylwia Chutnik na zdjęciu

Spotkania autorskie online - Sylwia Chutnik

2020-04-07 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo.

Na kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawią się Sylwia Chutnik (7.04) i Jacek Piekara (8.04). Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Rozmowy poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady). Wywiady będą tłumaczone na język migowy.

----

Na najbliższym spotkaniu Sylwia Chutnik opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera "Cwaniary"  (Wydawnictwo Znak). Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz - radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona.

Zobacz news.empik.com