Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Jeremy Pelt

Jeremy Pelt Quintet - koncert

2017-09-27 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert promujący najnowszą płytę wybitnego trębacza i kompozytora - "Make Noise!".

Darzony uznaniem przez krytykę i publiczność oraz rozpoznawany na całym świecie trębacz Jeremy Pelt zabiera nas w podróż do swojej muzycznej wyobraźni. W opinii recenzentów Pelt tworzy na płycie niezwykły świat muzycznego dialogu, który stwarza, że "wyśmienite partie solowe brzmią bardzo lekko, a ballady wręcz wytwornie. Pelt to muzyk z ogromnym talentem i wrażliwością" ("JazzTimes"). Ta nasycona rytmem (dzięki dwóm perkusyjnym zestawom - perkusji i perkusjonaliom) muzyka doskonale sprawdza się zarówno w wersji płytowej, jak i na scenie.

Zarówno na płycie, jak i na koncercie, Peltowi towarzyszy niezwykła drużyna młodych talentów: Victor Gould na fortepianie, Vicente Archer - kontrabas, Jonathan Barber - perkusja i Jacquelene Acevedo - perkusjonalia. Wytwarza się między nimi niezwykła chemia, dzięki której oryginalne utwory Pelta wybrzmiewają w całej swojej krasie.

Jeremy Pelt już na początku swojej kariery związał się z Mingus Big Band, co z czasem zaowocowało współpracą z największymi sławami jazzu. Znaleźli się wśród nich tacy artyści, jak Ravi Coltrane, Vincent Herring, John Hicks, Lonnie Plaxico, Cedar Walton, czy Nancy Wilson.

Bilety - 65 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/